Thread history

Fragment of a discussion from User talk:Gırd
Viewing a history listing
Jump to navigation Jump to search
Time User Activity Comment
No results

Senin ettiğin küfürlerin hepsi meydanda, hepsini hepimiz okuduk, gördük. Peki sen bıra Mirzali'nin sana dediğin o küfürleri ettiğini kanıtlayabilir misin? Anaya bacıya küfür eden bir insan kim olursa olsun benim gözümde sıfırdır.

Ne yazık ki Zazaca tehlike altında, bir de kuzey, güney, merkez diye ayrı ayrı bölünmesinin çok doğru olmadığı düşüncesindeyim. Bu tartışılması gereken bir konudur, benim konu üzerine görüşüm belli; Kırmancki de, Dımıli de Zaza da hepsi bir, hepsi Zazaca.

Gırd (talk)14:05, 15 December 2016

Facebook üzerinden ettiği küfürler var. Her neye inanıyorsan veya kutsal saydığın ne varsa üzerine yemin ederim ki Bana küfürler etti. Yakup çetinkaya adlı bir orospu çocuğunun hesabından bana küfürler etti. kendi hesabından ettiği küfürleri saymıyorum bile. sende birazcık onur varsa Mirzali illetine sor, bana hiç küfür etmiş diye bir sor. Küfür eden biri değilim o başlattı ve bunun hesabını ona sormadan onun peşini bırakmam. Analar kutsaldır, onun anası kutsal da benim anam küfür edilecek bir kadın mı? Seni vicdanına bırakıyorum.

1917 Ekim Devrimi (talk)08:06, 16 December 2016

Mı ey ra vat u pers kerd, ey hem kerdışê xo hem zi kıfırê to motê mı. Hema ez fam nêken tı koca ra u senê zanınê kı o Yakup Çetinkaya Mirzaliyo u ê kerdışê Mirzaliyo? Mirzaliy mesaji motê mı, ey to ra kıfıri kerdi hema mı maya to ra ya zi waya to ra kıfır nêdi.

Ey delilê xo motê mı, ez to ra pers ken, ê to çıçiyo? Tı zi bımotê, ma bıveyni kam raşt vano kam nêvano. Hema ez tım van her se biyo se biyo mana kerdışanê kahnan ardışê ewroy çıniya. Ino dem ra tepeya kıfır mebo.

Gırd (talk)13:23, 16 December 2016

Saadet partisi millet vekili adayı olduğumu Mirzaliden başka bilen yok ki. ayrıca başka bir hesaptan daha aynı küfürleri etti. o hesapta Almanyada ona yakın yerde oturan birisiydi. bu dediğim çok yakın bir zamanda oldu. yazışmaların hepsi onda var. saklıyor bir yerde. Biz onunla 2011den beridir tartışıyoruz ama bana yezidin tohumu deyince karşılıklı hakaretler başladı. Mesela seninle normal tartışıyoruz ama sana veya ailene hakaret etmiyorum, çünkü biri bana hakaret etmezse bende ona hakaret etmmem.

1917 Ekim Devrimi (talk)14:52, 16 December 2016

Ez to ra pers keri, eger Saadet Partisi ra namzedê bini bızanê kı tı wıni kıfıran keni/kerdê, se beno? Tı çı fıkırneni? Tı hirıs serriyê, lajek niyê. Eger ez kıfıranê to bın ra bınusi, ê ınca ra heta uca ray benê. Bıra Mirzaliy mı ra vat kı o şeno pêro arşivê xo a bıko. Ey mı ra delilo somut moto, tı zi mı ra delilê xo bımotnı, o zeman ez zan çı raşto çı çewto. Yew zi o to ra pilo, ney bıgêrı xo çım ver.

Gırd (talk)21:18, 16 December 2016

jew insan mıra pil bo zi, heqê cı çınyo kı mırê heqaret bıkero. Siyasi tercihê mı, mı eleqeder keno. Mı çım dı Mirzali henda çıniyo.

1917 Ekim Devrimi (talk)07:52, 17 December 2016