Difference between revisions of "Translating:Intro/cs"

From translatewiki.net
Jump to navigation Jump to search
(trans.)
(úprava překladu)
Line 3: Line 3:
 
{{ {{Localized|ProcessNavigation}} }}
 
{{ {{Localized|ProcessNavigation}} }}
 
; <big>Úvod</big>
 
; <big>Úvod</big>
<span class="plainlinks">Překlady a lokalizace jsou obecně důležité věci, neboť umožňují lidem užívat počítačový software i bez znalosti angličtiny. [[mw:|MediaWiki]] se například používá v mnoha jazycích pro provoz Wikipedie; překládání MediaWiki tak přímo pomáhá lidem v přístupu ke svobodným informacím. Více o podmínkách naleznete na stránkách [http://www.gnu.org/software/gettext/manual/html_node/Concepts.html#Concepts Gettext documentation] a [[wikipedia:Internationalization and localization|Wikipedia]].</span>
+
<span class="plainlinks">Překlady a lokalizace jsou obecně důležité věci, neboť umožňují lidem užívat počítačový software i bez znalosti angličtiny. Pod [[mw:|MediaWiki]] například běží Wikipedie v mnoha jazycích; překládání MediaWiki tak přímo pomáhá lidem v přístupu ke svobodným informacím v jejich vlastním jazyce. Vysvětlení pojmů naleznete v [http://www.gnu.org/software/gettext/manual/html_node/Concepts.html#Concepts dokumentaci Gettextu] a ve [[wikipedia:Internationalization and localization|Wikipedii]].</span>
 
Na {{SITENAME}} tvoříme a neustále zlepšujeme infrastrukturu pro snadnou lokalizaci open-source projektů a svobodných dokumentů. Snažíme se dosáhnout našich dvou cílů.
 
Na {{SITENAME}} tvoříme a neustále zlepšujeme infrastrukturu pro snadnou lokalizaci open-source projektů a svobodných dokumentů. Snažíme se dosáhnout našich dvou cílů.
   

Revision as of 17:02, 18 March 2010

translatewiki.net
Úvod
Začínáme
Translation tutorial
Jak začít
Podívejte se také na
Průvodce pro překlady
Překládání offline
Často kladené otázky
Podpora
Úvod

Překlady a lokalizace jsou obecně důležité věci, neboť umožňují lidem užívat počítačový software i bez znalosti angličtiny. Pod MediaWiki například běží Wikipedie v mnoha jazycích; překládání MediaWiki tak přímo pomáhá lidem v přístupu ke svobodným informacím v jejich vlastním jazyce. Vysvětlení pojmů naleznete v dokumentaci Gettextu a ve Wikipedii. Na translatewiki.net tvoříme a neustále zlepšujeme infrastrukturu pro snadnou lokalizaci open-source projektů a svobodných dokumentů. Snažíme se dosáhnout našich dvou cílů.

Our first aim is efficiency. To increase efficiency of the process, we integrate tightly into the development process of the software to have small turn-around times. In addition, we develop tools to automate integration of translations. This relieves the individual translators to only concentrate in producing the best translations possible.

Our second aim is collaboration. The whole system is built on a wiki. MediaWiki is a popular wiki engine that provides the framework for building collaborative communities. We encourage translators to help each other across project and language boundaries in multiple ways, and act as a glue between developers and translators.

Nemusíte umět programovat. Pokud jste seznámeni se sotwarem wiki, naučíte se velmi rychle, jak používat translatewiki.net. Jedinými nároky je dobrá znalost jazyků, internetový prohlížec a otevřená mysl.

Vlajkový projekt translatewiki.net – MediaWiki – je v současnosti užíván se více než 250 jazycích. Na translatewiki.net se aktualizuje více než 100 jazyků každý měsíc.