Překládání: Úvod

From translatewiki.net
Revision as of 11:51, 16 March 2010 by Mr. Richard Bolla (talk | contribs) (trans.)
Jump to navigation Jump to search
translatewiki.net
Úvod
Začínáme
Translation tutorial
Jak začít
Podívejte se také na
Průvodce pro překlady
Překládání offline
Často kladené otázky
Podpora
Úvod

Překlady a lokalizace jsou obecně důležité věci, neboť umožňují lidem užívat počítačový software i bez znalosti angličtiny. MediaWiki se například používá v mnoha jazycích pro provoz Wikipedie; překládání MediaWiki tak přímo pomáhá lidem v přístupu ke svobodným informacím. Více o podmínkách naleznete na stránkách Gettext documentation a Wikipedia. Na translatewiki.net tvoříme a neustále zlepšujeme infrastrukturu pro snadnou lokalizaci open-source projektů a svobodných dokumentů. Snažíme se dosáhnout našich dvou cílů.

Our first aim is efficiency. To increase efficiency of the process, we integrate tightly into the development process of the software to have small turn-around times. In addition, we develop tools to automate integration of translations. This relieves the individual translators to only concentrate in producing the best translations possible.

Our second aim is collaboration. The whole system is built on a wiki. MediaWiki is a popular wiki engine that provides the framework for building collaborative communities. We encourage translators to help each other across project and language boundaries in multiple ways, and act as a glue between developers and translators.

Nemusíte umět programovat. Pokud jste seznámeni se sotwarem wiki, naučíte se velmi rychle, jak používat translatewiki.net. Jedinými nároky je dobrá znalost jazyků, internetový prohlížec a otevřená mysl.

The flagship project of translatewiki.net – MediaWiki – is currently used in more than 250 languages. translatewiki.net receives updates on more than 100 languages each month.