MediaWiki:Api-error-parsererror/mk

From translatewiki.net
Jump to: navigation, search

Опслужувачот се одѕва со неважечки JSON-документ. Ова може да биде проблем во приложникот, или пак користите застапнички опслужувач што ве спречува да подигате податотеки.