MediaWiki:Apihelp-json-param-ascii/mk

From translatewiki.net
Jump to: navigation, search

Ако е укажано, ги шифрира сите не-ASCII знаци како хексадецимални изводни низи. Ова е стандардно кога formatversion is 1.