MediaWiki:Apihelp-json-param-utf8/mk

From translatewiki.net
Jump to: navigation, search

Ако е укажано, ги шифрира највеќето (но не сите) не-ASCII знаци како UTF-8 наместо да ги заменува со хексадецимални изводни низи. Ова е стандардно кога formatversion не е 1.