MediaWiki:Apihelp-visualeditor-param-starttimestamp/mk

From translatewiki.net
Jump to: navigation, search

Кога зачувувате, на ова задајте му го датумот и времето на вчитувањето на страницата. Се користи за утврдување на спротиставености во уредувањето.