MediaWiki:Prefswitch-main/rue

From translatewiki.net
Jump to navigation Jump to search
File:VectorNavigation-rue.png
Снимок образовкы з новым навіґачным інтерфейсом(звекшыти)
File:VectorEditorBasic-rue.png
Снимок образовкы з основным едітачным інтерфейсом (звекшыти)
File:VectorLinkDialog-rue.png
Снимок образовкы з новым діалоґом про вкладаня одказів

Тім надації Вікімедія про хосновательску приветливость працёвав з доброволниками з комуніты, жебы упростив працю. Тїшыме ся, же ся з вами можеме подїлити о пару вылїпшінь включавчі нового нового взгляду і упрощеной едітації. Цілём тых змін є злегчіти зачаткы новачком і суть заложены на нашых тестох з мінулого року. Здоконалюваня хосновательности нашых проєктів є пріорітов надації Вікімедія і в будучности будеме нукати далшы іновації. Детайлы можете найти во вістї на блогу Вікімедія.

Што сьме змінили

  • Навіґація: Маєме лїпшу оріентацію про чітаня і едітацію сторінок. Заложкы во верхній части сторінкы нынї ясно зображують, ці собі смотрите статю ці діскузію а ці сторінку чітаєте або едітуєте.
  • Вылїпшіня панела інштрументів: Переорґанізовали сьме едітачный панел інштрументів, жебы ся лїпше хосновав. Форматованя сторінок є теперь простїше і інтуітівнїше.
  • Проводник окдазами: Простїше хосновательный інштрумент вам поможе придавати одказы на іншы статї вікі, як і на екстерны сторінкы.
  • Вылїпшіня выглядаваня: Злїпшыли сьме нашептавач у выглядаваня, жебы сьте ся скорше дістали на сторінку, котру глядаєте.
  • Далшы новы можности: Тыж сьме завели проводника таблицёв, абы было створюваня таблиць легше, і тыж функцію выглядаваня і нагороджуваня про простїшу едітацію сторінок.
  • Лоґо Вікіпедії: Модернізовали сьме наше лоґо. Веце ся дознаєте на блоґу Вікімедія.