Portal talk:Et/Arhiiv

From translatewiki.net
Latest comment: 13 years ago by Hendrik in topic Teietamine/sinatamine

Rasked kohad tõlkimisel

Ehk oskad järgnevate mõistete või väljendite tõlkimisel nõu anda?
  • tor exit nodes (näide) --Pikne 09:10, 11 August 2009 (UTC)
Ei oska aimatagi praegu. Las ta praegu jääb. Kui hiljem kasutuses või lugedes ette jääb, ehk saame aru, mida see tähendab. Avjoska 09:53, 11 August 2009 (UTC)Reply
Ette jääb ta siin ja siin, püüdsin uurida millega tegu, aga ei saanud sotti. Loodetavasti mõni suurema tehnilise (ja ka keelelise) taibuga kasutaja juurdleb kah kunagi selle üle. Pikne 10:35, 11 August 2009 (UTC)
Uurisin veel – node peaks olema võrguharude sõlm, exit node sõlm, millel puudub järgnev sõlm ja Tor on võrgu nimi. Nii et ristisin selle Tor-võrgu lõppsõlmeks. Pisike kahtlus siiski on, kas node ikka on sõlm antud juhul. Pikne 10:50, 13 August 2009 (UTC)
Ei, tarkvaralisa, millega saab teiste jälgimisloenditesse pealkirju lisada. Eesti ega inglise vikis pole sellist asja. Kui oleks selge kirjeldav nimi, siis tõlgiks küll. Aga selle puhul ma ei leidnud, mis "Pov" tähendabki. Arvan, et las jääb tõlkimata. Pikne 20:38, 11 August 2009 (UTC)
  • suppress
Oleneb kus see asub, [redirect suppressed] juures võiks vist lähtuda tähendusest maha vaikima, aga see kohmakas ja tõlkisin soome keel järgi lihtsalt ümbersuunamiseta. Sõnumis Revdelete-suppress-text kirjeldatu järgi on teisel juhul tegemist varjamisega, tõlkisin nii. Pikne 17:24, 12 August 2009 (UTC)
  • hook (MediaWiki:Edit-hook-aborted/et, MediaWiki:Version-hook-name/et)
  • oversight, oversights
Rühma Oversighters (liige oversight) tõlkisin järelevaatajateks. Nüüd leidsin veel rühma mille nimetus peaaegu katub sellega: Oversights (liige oversight) – ei teagi kumb rohkem ja kumb vähem järelevaataja peaks olema. Kolmas tähendus on vist jälle varjama, vaata meta:Oversight. Pikne 17:24, 12 August 2009 (UTC)
Näiteid veel: MediaWiki:Group-suppress/et ja MediaWiki:Group-suppress-member/et. Avjoska 17:45, 12 August 2009 (UTC)Reply
Ja siin: MediaWiki:Suppress/et. Tundub, et oversight ja suppress on kuidagi seotud :) Avjoska 17:52, 12 August 2009 (UTC)Reply
Selle meta lehekülje järgi seotud jah. Aga kui üks rühm võiks olla Järelevaatajad, siis teine on võib-olla Varjajad? Pikne 10:50, 13 August 2009 (UTC)

Patrullima – kontrollima

Katsun meeles pidada, patrullitud asemel kasutan kontrollitud. Koostöö on ikka meeldiv, tehkem koostööd eestikeelsete kasutajate seas, meid on ju nii vähe :) Avjoska 07:52, 11 August 2009 (UTC)Reply

Ma mõtlesin tõsiselt, et äkki peakski kontrollitud tegema patrullituks igal pool. Eesti keeles on nad samavähe ilusad, aga teine on märksa üksikjuhulisem. Esimesega seoses on veel igasugu kontrollkasutajad ja muud ülevaatajad-ülevaatamised, mis ka kontrollimisteks kipuvad saama. Mis arvad?
Peale selle, kui ma siia tulin, püüdsin omaalgatuslikult sõna grupp igal pool rühmaks teha ja administraator vastavalt kujule ülem, millest on veel olemas erinev rühm süsteemiülem. Esimene peaks üsna elementaarne olema. Teine siit ja Windowsi tõlkest, ehk ka levinud, aga... mis arvad? Pikne 09:10, 11 August 2009 (UTC)
Administraator näeb siiski praegu uue lehekülje all väikest linki "märgi see leht kontrollituks", nii et ehk võiks jääda kontrollitud, see on juba n-ö sisse harjunud. See "patrullimine" on inglise keeles just uute lehtede ja uute kasutajate kohta. Eesti vikis siiski veel uute kasutajate "patrulli" ei ole... Avjoska 09:52, 11 August 2009 (UTC)Reply
Jah, eesti keeles kasutatakse pigem sõna rühm kui sõna grupp, see on tõsi. Aga administraator võiks jääda nii nagu ta on, eestikeelses vikis kenasti juba juurdunud. Hästi on juurdunud ka bürokraat (kuigi eesti keeles halva maiguga). Veel on stjuuard. Ma ei leia neid oma grupi-tõlkeid enam üles, ehk saad aidata? Avjoska 09:52, 11 August 2009 (UTC)Reply
Leidsin vist enamiku oma gruppidest üles, parandasin rühmadeks. Avjoska 10:16, 11 August 2009 (UTC)Reply
Hea. Olgu siis kontrollitud. Aga sisseharjumise või juurdumise ja ümberharjumise vahel on ehk ainult nõks maad, kui see ainus takistus ja mõiste väga paljudes kohtaes ette ei jää. Bürokraat ja stjuuard küll jah, nende asemele ei oska ma midagi pakkuda ega võtta kuskilt. Pikne 10:35, 11 August 2009 (UTC)
Asi on ka selles, et kui hakata kasutama patrullitud, siis peaks ka igal pool selle muudatuse sisse viima, kus seda mõtet kasutatakse ja ma isiklikult ei oska neid kohti leida. Võib-olla olekski patrullitud parem, ma ei tea. Avjoska 12:53, 11 August 2009 (UTC)Reply

Wikimedia sõsarprojektid

See ei ole võib-olla päris õige koht küsimiseks, aga ikkagi – kuna see tõlkimisega seotud, siis alustn juttu siit.

Siebrand ütles, et kui temalt paluda, saaks sõnumites projektinimed {{SITENAME}} nii kuvada, et igas projektis oleks see ka õiges käändes, kui nimetava asemel näiteks osastavat kasutada, aga enne et see SITENAME tööle hakkaks tuleks vist projekte üldse lokaliseerida natuke. Teha võiks järgnevat:

  • Vikitsitaatides, Vikisõnastikus ja Vikiõpikutes tuleks paluda SITENAME (kuvatud lehitseja tiitelribal) ära vahetada (hetkel ingliskeelsed)
  • Vikitsitaatid, Vikisõnastik ja Vikiõpikud võiks eestikeelse logod saada
  • Vikitsitaatides, Vikisõnastikus, Vikiõpikutes ja Vikitekstides tuleks projektiarutelule sobiv nimeruumi nimi paluda (ehk "Vikitekstide arutelu", mitte "Vikitekstid arutelu" jne), võib-olla on see ka selle sama käänamist puudutava palvega seotud, veel ei tea.

Võimalik, et seda kõike saab ühte palvesse kokku panna, kui logod on olemas ja on teada, kuidas projekte eesti keeles nimetame. On aga üks suur aga ja üks väiksem aga enne, kui saaks Wikimediast midagi paluda.

  • Kuskilt tuleb logod saada ja nad vastavates projektides nime all "Wiki.png" üles laadida ja... kaitsta, aga Vikitsitaatides ega Vikiõpikutes pole ühtegi ülemat. Vikiõpikute jaoks sain ise logo tehtud ja laadisin ka üles, aga ülejäänud kaks käivad vististi ülejõu (kui samasugust fonti tahta nagu ingliskeelsel logol).
  • Teiseks, projektinimed – Vikiraamatukogu Vikiõpikuteks muutmise vastu ilmselt keegi pole (siin pakutud, sest educational books mis sinna käivad, on eesti keeles just õpikud ja lühem saab ka nimi. Vikisõnaraamatu saaks lühendada Vikisõnastikuks – samas ma ei tea kas sellel on mingi puudus ja omaalgatuslikult ei julgeks sellist nime küsida – põhimõtteliselt võib ka pikk nimi jääda.

Kui aga nii läheb, et nende logode pärast tuleb otsida keegi kes Vikiõpikutes ja Vikitsitaadies ülem tahab olla ja oskaks / saaks õigusi taotleda, siis ma ei tea enam kui teostatav see plaan on. Mis sellisest plaanist arvata, kui toestav, kas on mõtet? Pikne 15:16, 13 August 2009 (UTC)

Projektide nimetamise küsimuse peaks üles võtma nii Vikipeedia kui ka Vikisõnastiku üldises arutelus. Ise pooldan Vikiõpikuid ja Vikisõnastikku. Ning projektinimede käänete tõlkesse lisamine tuleks sisse viia sõltumata sellest, kas kõigis saab kohe ka eestikeelsed logod kasutusele võtta. --WikedKentaur 17:48, 14 August 2009 (UTC)Reply

Mõningane eeltöö on tehtud ja võimalik, et mingis osas muudatused ka tehakase. Esitatud on taotlus Bugzilla:20332. Pikne 14:13, 27 August 2009 (UTC)

Teietamine/sinatamine

Kuidas tõlgitakse väljendid, mis on suunatud kasutajale? Kas teda teietades või sinatades? Võib-olla peaks mingisuguse ühtse konsensuse leidma, et oleks läbiv ja ühtlane stiil. Hendrik 21:38, 28 April 2010 (UTC)Reply

Varasemalt on nii ja naa tõlgitud. Kuna mu meelest kasutajaliides mind teietama ei peaks, olen seal, kus ette jäänud, ühtsust silmas pidades teied sinadedks parandanud ja võimaluse korral tõlkes sääraseid asesõnu kui ballasti vältinud (nt you cansaad). Pikne 19:31, 28 June 2010 (UTC)