emran mevırne!

Fragment of a discussion from User talk:Marmase
Jump to navigation Jump to search

o senin hüsnü kuruntun aga, vikiye gelmem ama burasını da size bırakmam. Ben sizin gramerinize karşıyım. Zazana dergisinden teklif geldi bundan sonra orada makalelerim çıkacak. benim gramerimi bir siz kabul etmediniz.ne haliniz varsa görün

Marmase (talk)12:22, 30 December 2013

Burası da Zazaca Vikipedi'ye bağlı, bunu iyi biliyorsun ve lütfenburaya da karışmıyorsun. Zazana dergisinden de istersem attırırım seni, çünkü bu dile faydan değil, zararın var. Sen kendi güney Zazaca gramerine hakim değilsin bir kere; yazdığın hatalara bak. Fahri Pamukçu'dan gramer öğren. Davranışın asla birleştirici değil ve gerçekten çocukça. Lütfen bırak bu boş gururu. Kürtçülerin gramer ve yazım hatalarını temizlemişken bu sefer sen başımıza bela olma. Biraz gururun varsa, adam olur, geri durursun.

Asmen (talk)12:40, 30 December 2013

Benle Mirzali'yi Facebook'ta bloke etmenle de eline ne geçiyorsa; senin eksikliğin ve senin kaybın, başka birşey değil. Sen bu davranışınla anadiline zarar veriyorsun.

Asmen (talk)12:42, 30 December 2013

Ben bütün engellemelerinize rağmen mücadelemden asla vazgeçmem. En büyük zararı sizler veriyorsunuz.Engellemelerinizi kaldırırım ama beni rahatsız etmeyin.Herkes kendi mücadelesini bildiği şekilde yapsın. Fahri pamukçu ile köylerimiz arasında 10 km bile yok aynı dili konuşuyoruz ama sizi hangi dili konuştuğunuz belli değil.insanlara bir dil standardı koyup bu standardı konuşacaksınız diyemezsin.

Marmase (talk)10:59, 31 December 2013

Fahri hoca ile 10 yıldan fazladır tanışıyoruz ve aramızda hiçbir zaman anlaşma sorunu olmamıştır. Sen kendini bize Zazaca yazı diline hakim diye mi yutturmaya çalışıyorsun? Sen lütfen Zazaca yazdıklarını ona bir ilet ve benimle Mirzali'nin seni neden engelldiğini de söyle, bakalım kime hak verecek. Seni genç ve gayretkeş bir arkadaşımız olarak hep kolladık, hatalarını hoşgördük, ama sen bizi ve hedefimizi anlamak istemedin. Lütfen bir de 10 km değil de, 100 veya 400 km senin köyünden öte olan köyleri de bir duy, gör, anlaşmaya çalış. Senin yaptığın ise, kendi köyündeki bilmediğini bile bütün Zazalara dayatmaya çalışmaktır. Wikipedia ve burası ortak bir projedir ve herkes diğerine uyum sağlamalı ve kendi tutumundan taviz de verebilmeli. Kendi dilini seviyorsan, lütfen zarar verici adımlarda bulunma. Senin buradah komutları değiştirmen, Zazaca Wikipedia'ya yansıyor. Lütfen, yaşına göre davran, senden küçük olanlar da senden örnek alsın. İçindeki yanlış hırsı ve nefreti de yenmeye çalış.

Asmen (talk)01:55, 7 January 2014

bana bulaşmaktan vazgeçtiğiniz zaman bende sizden vazgeçeceğim

Marmase (talk)14:47, 1 February 2014

Erdem, ma xatırê Ellayê xo şane, hına meke!

Asmen (talk)00:36, 10 February 2014

nıka ezo şıma ré teba névana. cayo ke şıma idarekari ucad qısey şıma pere keno nara ke cayo ke şıma zey mı normal karberi şerti zey péyayé.Şıma qelbé mı zaf şıkıt. Qanci proca de mıcadele kené se bıkeré.Lakin desteg dané ma piya ğebtém nara şıma vané ma ğo tenya ğebtém herkes ğoré ğo heta mıcadeley ğo bıdé.

Marmase (talk)10:54, 15 February 2014

Erdem, tı nêwazenê fehm bıkerê ke to xeta kerda. A seni xeta biye? To qet ma ra pers nêkerd, qet fıkır nêgırot, to da pıro, emırê Zazakipedia heme vurnaê, pêro hetê grameri ra ğeletê. Nıma maê nê xetan ra hewna qeherê to ancenime. Ma to ra çend rey vat, to anci qafada xo ra şiy, goş nêkuwıt ma ra. To ma mecbur kerdime. Ez be Mirzali ra ma 20 serro nê zıwani sero gureyenime, labelê ma hewna zi pê ra pers kenime, eceba xeta esta, çıniya, hewna ma nusenime. Mesela nawa, labelê nêkewno serey toyo huşk...

Asmen (talk)20:49, 5 March 2014