Jump to content

User talk:Marmase

From translatewiki.net
translatewiki.net
Introduction
Getting started
Translation tutorial
How to start
See also
Localisation guidelines
Translating offline
FAQ
Support

Hi Marmase. Welcome to translatewiki.net!

You can now start translating.

You should also check the portal for your language, the link is in the sidebar. Other useful pages are linked in the menu next to this message.

Your translations are transferred to the standard product every few days or every few weeks, depending on the product. Please notice that it may take longer before you see your translation in the actual product.

We wish you a productive and pleasant stay. Please leave any questions on Support (the link is also available on any page, in the navigation sidebar). Cheers!


-- WelcomeMessageBot (talk) 17:40, 18 November 2013 (UTC)

Contents

Thread titleRepliesLast modified
Mesacê sistemi1906:37, 20 May 2014
Sistem mesajları005:43, 19 April 2014
Psikopat014:21, 15 March 2014
emran mevırne!920:49, 5 March 2014

Mesacê sistemi

Tı insanê ya zi çıçiyê? Ez to ra çend rey vacine ke tı gramer û imla Zazaki rınd nêzanenê. Hem tı İngılızki zi rınd fam nêkenê. Coke ra tı her daim hetê gramer, imla û halê çarnayışi ra ğelet nusenê. Çiyo ke tı rınd nêzanenê wa qarışê cı mebe û mesacan mevurne. -- Mirzali (talk) 19:40, 3 May 2014 (UTC)

Mirzali (talk)19:40, 3 May 2014

Bana karışma kendi işine bak. Sen kiu çevirilerini yap. Allah akıl vermiş neyin çabasını veriyorsun sen. Kiu çevirilerini yaparsan zazaca vikide kiu dilini seçersen çevirdiklerin senin dilinde görünür. Senin çevirdiklerin sana benim çevirdiklerim bana.

Marmase (talk)10:00, 4 May 2014

Senin aklından zorun mu var kuzum? Bizim kiu ile ne ilgimiz var şimdilik? Biz Zazaca vikide çalışıyoruz. Burda senin benim diye bir şey yok. Sen Zazacayı bilmiyorsun ve bu dili resmen katlediyorsun. Zazaca sözlük projesini de ele geçirmişsin, ama zamanı geldi mi onun da doğrusunu yazacağız. Zazaca senin gibi cahile kalmamış. Git kendi işine bak. Çalış kendine ve çevrene yararlı biri olmaya bak. Sabahtan akşama kadar aylak aylak bilgisayar başında geçirme ömrünü, cahil ölme. Hayatın için gerekli bir şeyler öğren ve topluma yararlı bir birey ol. -- Mirzali (talk) 21:13, 5 May 2014 (UTC)

Mirzali (talk)21:13, 5 May 2014

Kuzum kafa basmıyor galiba. diq veya kiu çevir farketmiyor. istersen zazaca vikide çin dil sürümünü varsayılan dil olarak ayarla sistem mesajşarı hangi dili ayarlarsan o dilde görünür. Wikipedia da hangi dili işaretlersen buradaki mesajlar görünür. cahil geldiniz cahil igdeceksiniz arkadaş.Sen zazacayı bilmiyorsun ne demek amına koduğumun yerinde. sen kimsin ki benim zazaca seviyemi sorguluyorsun. işine bak heci.Zazaca sözlük projesini bütün lehçeleri ekleme nezaketi gösteriyorum. bütün varyantlar ekleniyor. götünüzden uydurmayın arkadaş.SEni öldürdüğüm gün huzur içinde kafama silah sıkıp huzura ereceğim heci.Ömrüm yettiği kadar senin ak dediğine ben kara diyeceğim. Sen rus olursan ben amerikan olurum, sen türk olursan ben ermeni olurum, sen her ne olursan ol ben senin tam tersin olacağım. 5 yıldır sen nbana çektirdin bundan sonra da benden çekeceğin var. bütün ip adreslerim engellense dahi başka bir şehire taşınıp oradan seninle mücadele edeceğim.

Marmase (talk)10:31, 6 May 2014
Edited by author.
Last edit: 10:08, 7 May 2014

Ulan serseri! Ulan hergele! Ulan Yezid'in azılı dölü yobaz pislik yaratık! Sizler kıyım ve terörden başka ne bilirsiniz ki, başka bir sikim de elinizden gelmez zaten. Sadece asalak gibi üretmeden tüketmesini bilirsiniz. Üstüne üstlük dünyayı ve yaşamı cehenneme çeviren sizler gibi beyinsiz dinci yobazlar, ölümden sonrasında da cenneti umarlar.

Hiç kimsede suç aramana gerek yok. Kafayı tırlatmışsan da bir psikologa git. Olmazsa bir tımarhane git yat. O da yetmezse cehennemin dibine kadar yolun var. Önce adam ol ve topluma yararlı bir insan olmaya bak.

Daha Türkçe'yi bile doğru dürüst yazamıyorsun. Bir de sözde öğretmen olacaksın. Zazaca'yı nerden bileceksin ki? Kıçından uydurduğun kelimeleri de bize güya lehçeymiş diye yutturmaya kalkacaksın utanmadan yani. Benim kitaplığımda yirmiye yakın sırf Zazaca sözlük var. Onun dışında yine elliye yakın birçok Zazaca okuma kitabı ve dergiler var. Sen ömr-ü hayatında kaç kitap Zazaca olarak okumuşsun veya kaç dil biliyorsun ki bizimle aşık atmaya kalkıyorsun? Kopyala-yapıştır yöntemiyle bir halt ettiğini mi sanıyorsun çocuk sen?

Bizler senin gibi başı boş sik-taşak sallamıyoruz akşama kadar. Sorumluluklarımız, işimiz, gücümüz, ailelerimiz, arkadaşlarımız var. İşte çalışıp, aile ve arkadaşlarla ilgilenip, kitap ve gazete okuyup, Zazaca dergi ve sözlük hazırlamalarında katkı sağlayıp, kültürel cemaat etkinliklerinde bulunup; sempozyum, seminer ve özel davetlere katılıp, üstelik arta kalan zamanımızda da bu projelerde katkıda bulunuyoruz.

Sen bunların hangi birini yapıyorsun bakalım? Bilgisayar başında, her şeyi hazır bulmuşsun, ahkâm kesilmeyi bilgelik sayıyorsun. Öyle mi? Henüz açılmamış kiu gibi projelerinin temel mesajları dışında diğer sistem mesajları etkin değildir. Yürürlükte olan projelerin sistem mesajları ise daha kapsamlı alanlarda işliyor. Her projenin diline göre kendine ait çeviri sayfası vardır. Başka türlü bahane arayıp bu yüzden projeleri birbirine karıştırmanın anlamı yoktur. Ne diq ne de kiu seni hiç mi hiç ilgilendirmez. Elini bütün projelerden çek git. -- Mirzali (talk) 12:06, 6 May 2014 (UTC)

Mirzali (talk)12:06, 6 May 2014

Yezidin dölü sensin amına koduğumun piçi.Cenneti de cehennemi de sikeyim. sen kimsin ki benim değerlerimi sorguluyorsun. Toplumu da sikeyim yararı da sikeyim sen bana karışma git kendini becer aşağılık pislik. hergün küfür yemek ve benle uğraşmak sana zevk mi veriyor dalyarak.Sen benim ne türkçemi ne de zazacamı sorgulayamazsın bebişim. İstediğini söyle istediğini yap. istersen yöönetime git beni engellesinler. o küçücük aklınla beni durduramazsın. Her türlü sosyal faaliyette bulunabilirsin ama benimle uğraşma bana zaman ayırma öl git cehennemin dibine kadar yolun var.5 yıldır benimle uğraşıyorsun senin yüzünden hayatım alt üst oldu psikolojimi bozdun hala insanlığa yararlı ol diyorsun hassiktir ordan orospunun evledı.

Duy diye söylüyorum nerede olursan ol bende orada olacağım. dil lehçe veya başka bişey umurumda değil.Ben senin kanını içmek istiyrum neden anlamıyorsun. sen bana hayatı zindan ettin bende sana hayatı zindan edeceğim.Bütün mesele bu küfür ise küfür viki ise viki hakaret ise hakaret. mcadele ise mücadele hodri meydan.

Marmase (talk)07:52, 7 May 2014
 
 
 
 
 

Sistem mesajları

Sende hiç mi ar ve edep kalmadı? Sana söyleye söyleye dilimizde tüy bitti, sen hâlâ utanmadan kurukafalılığını diretiyorsun. Kilitlediğin mesajları tekrar aç, çünkü bunlarda gramer ve imla hatası var, birçoğu yanlış yazılmıştır. Bu "é" harfini de nerden çıkardın? Biz böyle bir harf kullanmıyoruz Zazaca'da. Dediğimi yapmazsan eğer seni şikayet edip burda da engellerim, bilmiş ol. -- Mirzali (talk) 05:43, 19 April 2014 (UTC)

Mirzali (talk)05:43, 19 April 2014

Sen kafayı fena halde tırlatmışsın anlaşılan. Adam ol da biri de seni yerinde bilsin. Yaptıklarından hiç mi utanmıyorsun? Deliysen tımarhaneye git tedavi ol. --Mirzali (talk) 14:21, 15 March 2014 (UTC)

Mirzali (talk)14:21, 15 March 2014

emran mevırne!

Emre, endi qebul bıke ke tı hakımê gramerê Zazaki niyê. To rê zehmet, aver Zazaki (Dımıli) be gramero raşt bımuse, tepeya bê tıya! Asmen (talk)

Asmen (talk)12:19, 30 December 2013

o senin hüsnü kuruntun aga, vikiye gelmem ama burasını da size bırakmam. Ben sizin gramerinize karşıyım. Zazana dergisinden teklif geldi bundan sonra orada makalelerim çıkacak. benim gramerimi bir siz kabul etmediniz.ne haliniz varsa görün

Marmase (talk)12:22, 30 December 2013

Burası da Zazaca Vikipedi'ye bağlı, bunu iyi biliyorsun ve lütfenburaya da karışmıyorsun. Zazana dergisinden de istersem attırırım seni, çünkü bu dile faydan değil, zararın var. Sen kendi güney Zazaca gramerine hakim değilsin bir kere; yazdığın hatalara bak. Fahri Pamukçu'dan gramer öğren. Davranışın asla birleştirici değil ve gerçekten çocukça. Lütfen bırak bu boş gururu. Kürtçülerin gramer ve yazım hatalarını temizlemişken bu sefer sen başımıza bela olma. Biraz gururun varsa, adam olur, geri durursun.

Asmen (talk)12:40, 30 December 2013

Benle Mirzali'yi Facebook'ta bloke etmenle de eline ne geçiyorsa; senin eksikliğin ve senin kaybın, başka birşey değil. Sen bu davranışınla anadiline zarar veriyorsun.

Asmen (talk)12:42, 30 December 2013

Ben bütün engellemelerinize rağmen mücadelemden asla vazgeçmem. En büyük zararı sizler veriyorsunuz.Engellemelerinizi kaldırırım ama beni rahatsız etmeyin.Herkes kendi mücadelesini bildiği şekilde yapsın. Fahri pamukçu ile köylerimiz arasında 10 km bile yok aynı dili konuşuyoruz ama sizi hangi dili konuştuğunuz belli değil.insanlara bir dil standardı koyup bu standardı konuşacaksınız diyemezsin.

Marmase (talk)10:59, 31 December 2013

Fahri hoca ile 10 yıldan fazladır tanışıyoruz ve aramızda hiçbir zaman anlaşma sorunu olmamıştır. Sen kendini bize Zazaca yazı diline hakim diye mi yutturmaya çalışıyorsun? Sen lütfen Zazaca yazdıklarını ona bir ilet ve benimle Mirzali'nin seni neden engelldiğini de söyle, bakalım kime hak verecek. Seni genç ve gayretkeş bir arkadaşımız olarak hep kolladık, hatalarını hoşgördük, ama sen bizi ve hedefimizi anlamak istemedin. Lütfen bir de 10 km değil de, 100 veya 400 km senin köyünden öte olan köyleri de bir duy, gör, anlaşmaya çalış. Senin yaptığın ise, kendi köyündeki bilmediğini bile bütün Zazalara dayatmaya çalışmaktır. Wikipedia ve burası ortak bir projedir ve herkes diğerine uyum sağlamalı ve kendi tutumundan taviz de verebilmeli. Kendi dilini seviyorsan, lütfen zarar verici adımlarda bulunma. Senin buradah komutları değiştirmen, Zazaca Wikipedia'ya yansıyor. Lütfen, yaşına göre davran, senden küçük olanlar da senden örnek alsın. İçindeki yanlış hırsı ve nefreti de yenmeye çalış.

Asmen (talk)01:55, 7 January 2014