Template:Welcome/i18n/mk

From translatewiki.net
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Template:Welcome/i18n and the translation is 100% complete.
translatewiki.net
Вовед
На прво место
Translation tutorial
Како да почнете
Поврзано
Напатствија за локализација
Вонмрежно преведување
ЧПП
Поддршка

Здраво {{{1}}}. Добре дојдвте на translatewiki.net!

Сега можете да почнете со преведување.

Треба да го посетите порталот за вашиот јазик, кој ќе го најдете во страничникот. Другите корисни страници се наведени во менито веднаш до поракава.

Вашите преводи се префрлаат на стандардниот производ еднаш на неколку дена или неколку недели, зависно од производот. Имајте на ум дека може да треба да почекате подолго за да го видите вашиот превод на самиот производ.

Ви пожелуваме плодотворен и пријатен престој. Ако имате некакви прашања, поставете ги на Support. Ви благодариме!