Вікі з/без дефісу
Раніше ці слова були обов'язковими писати разом. Але з 2020 року на Фандомі було обговорення про те, що деякі слова потрібно писати з дефісом (вікі-проєкт, вікі-відпустка, вікі-жаргон тощо). Я мабуть не знайду цю тему, щоб підтвердити це. Але не всі слова можуть писатися через дефіс, як ось Вікіпедія, ВікіДані і не тільки. Кажу я це для того, щоб потім не було заперечень щодо написання деяких слів з дефісом.
Привіт. Усі такі слова слід писати разом, без дефіса. Фандоми бувають різними, і, загалом, правила написання визначають у першу чергу вікіпроєкти руху Вікімедіа, для яких (а саме — для Вікіпедії), власне, початково й розроблялося це програмне забезпечення (MediaWiki). Крім того, чинний правопис вимагає писати разом «слова з першими регулярно вживаними іншомовними компонентами на голосний та приголосний», а «вікі-» якраз таким компонентом і є.
А, я забув уточнити. Що ці зміни пішли від нового правопису української мови. На жаль я не розуміюсь на усьому цьому, бо я редагую тільки на вищезгаданому Фандомі, та й все, тому я можу чогось не знати.
Тоді це мало би бути якесь дуже дивне трактування правопису, бо, наскільки я можу судити, він якраз вимагає писати такі слова разом. У будь-якому разі слово «вікітекст» є в 20-томному словнику української мови: вікітекст
Для ілюстрації я ще наведу приклади слів на вікі-, що вживаються в українській вікіпедії:
- вікіфлешмоб
- вікімарафон
- вікіконференція
- вікічетвер
- Вікіманія
- вікіновини
- вікіджерела
- вікіцитати
- вікіпроєкт
- вікілінивець
- вікілицар
- вікіогр
- віківісник
- віківідпустка
...і ще багато інших. А ось стаття, власне, про вікірозмітку/вікітекст: w:uk:Вікірозмітка