לוכסנים

את מבטלת לשון ריבוי, את מבטלת לוכסנים, את מעוניינת שנשים יקראו לשון זכר, זה העניין?

לואיקה (talk)21:57, 14 February 2022

פעם השתמשו פה הרבה הרבה בלשון רבים, אבל אף אחד לא ממש אהב את זה. זה לא נכון, וזכר רבים זה לא פחות זכר מזכר רבים. בפרט, שמעתי מאנשים לא בינריים (לפחות מחלק מהם) שהם ממש לא אוהבים את זה. זה עוד נשאר פה ושם, אבל לאט־לאט זה נעלם. גם לוכסנים זה לא מוצלח, ולא רק לדעת עורכי לשון שמרניים, אלא גם לדעת אנשים שאכפת להם משוויון מגדרי. היו על זה שנים של דיונים, והשתתפו בהם הרבה נשים, כולל נשים שאכפת להן מאוד מהנושא. שימוש נכון ב־{{GENDER}} פותר כמעט את כל הבעיות.

מדיה־ויקי היא אחת משתי התוכנות שבכלל יש בהן תמיכה כלשהי במין דקדוקי. השנייה היא פייסבוק, ואני לא מכיר עוד תוכנות כאלה (אם את כן מכירה, אשמח לדעת). אם חיפשת מישהו שמתעקש שהכול יהיה בזכר, אני ממליץ להתחיל ממיקרוסופט.

Amir E. Aharoni (talk)22:24, 14 February 2022

לשון זכר רבים לפחות נתפסת מכלילה. לשון זכר יחיד היא כמו הדרישה ל"אישי": התמקדות בניסוח שיהיה הכי נעים ומדויק לגבר, פנייה אישית בלי אי-נוחות שתפגום בחוויה חלילה, גם במחיר של הדרה. זו בסך הכול אפשרות שלישית, מה הבעיה שתכליל 100% מהאוכלוסייה ולא 50%, למען השם?

לואיקה (talk)22:35, 14 February 2022

נתפסת על־ידי מי? ממש לא 100% מהנשים ומהאנשים הלא־בינריים חושבים ככה, ולפחות חלק מהן ומהם חושבים שזה אפילו פחות טוב מפנייה בזכר.

כאמור, זה נדון המון־המון בויקיפדיה העברית ובמקומות אחרים. אם בא לך, תעלי את זה מחדש לדיון.

Amir E. Aharoni (talk)22:43, 14 February 2022

את נאחזת בנשים שלא כאן כדי לדייק את דברייך, ובדיונים שבוודאי כללו בעיקר גברים. מכובד לכתוב "אתה" לגבר, "את" לאישה ו"את/ה" או לפחות "אתם" כמוצא אחרון. לכתוב "אתה" כברירת מחדל ולהסכים ל"את" רק למי שנרשמה והגדירה את עצמה כעורכת זו הדרת נשים, לא משנה כמה א-בינריים אמרו לך משהו מתישהו.

לואיקה (talk)22:48, 14 February 2022