User talk:Silvar

From translatewiki.net
Jump to navigation Jump to search
translatewiki.net
Introduction
Getting started
Translation tutorial
How to start
See also
Localisation guidelines
Translating offline
FAQ
Support

Hi Silvar. Welcome to translatewiki.net!

You can now start translating.

You should also check the portal for your language, the link is in the sidebar. Other useful pages are linked in the menu next to this message.

Your translations are transferred to the standard product every few days or every few weeks depending on the product. Please notice that it may take longer before you see your translation in the actual product.

It can be just a few days before they appear on Wikipedia, but a few months can pass between each new release of FreeCol.

We wish you a productive and pleasant stay. Please leave any questions on Support. Cheers!

Kaastöö

Tere! Palun ära tõlgi sõnumeid, mille puhul sa ei tea, kus nad tarkvaras asuvad ning sul seetõttu võimalik aru pole saada, mis käändes või pöördes fraas peab olema või mida sisuliselt silmas peetakse. Samuti oleks hea, kui esialgu jäävad tõlkimata sõnumid, mille tõlke õigekirjas kahtled – a la kas mõni sõna kokku või lahku. Kui sa täpselt ei tea, mida sõnumiga öelda tahetakse, siis ära oleta, vaid jäta esialgu tõlkimata. Erinevalt Vikipeediast üldiselt keegi siin eriti toimetamas ei käi ja nii nagu saab, nii nad tarkvarasse ka jõuavad, seega tuleks kohe korralikult tõlkida. Parandasin osa su sõnumitest, mida enamvähem oskasin. Jõudu! Pikne 06:39, 24 August 2009 (UTC)

There are no threads on this page yet.