User talk:Kyng

From translatewiki.net
Jump to navigation Jump to search
translatewiki.net
Introduction
Getting started
Translation tutorial
How to start
See also
Localisation guidelines
Translating offline
FAQ
Support

Hi Kyng. Welcome to translatewiki.net!

You can now start translating.

You should also check the portal for your language, the link is in the sidebar. Other useful pages are linked in the menu next to this message.

Your translations are transferred to the standard product every few days or every few weeks depending on the product. Please notice that it may take longer before you see your translation in the actual product.

It can be just a few days before they appear on Wikipedia, but a few months can pass between each new release of FreeCol.

We wish you a productive and pleasant stay. Please leave any questions on Support. Cheers!

Contents

Thread titleRepliesLast modified
ContentTranslation014:38, 16 May 2015
Tõlked111:57, 22 August 2013

ContentTranslation

Hi!

Can you please help translating the ContentTranslation extension? We are enhancing its deployment to the Estonian Wikipedia, and I'd love it to be fully translated.

Thank you very much!

14:38, 16 May 2015

Mõned tähelepanekud. Jälgi, et muutujad nagu kasutajanimi ja SITENAME ühilduksid grammatiliselt, kui nad ei käändu või kui nad käändamata jätta. Jälgi, et sellised muutujad sobituksid konteksti, antud lisa juures on muutujad enamvähem piisava põhjalikkusega kirjeldatud. Püüa arvesse võtta, millised on MediaWiki varasemad tõlked, näiteks (user) group on rühm ja (page) section on alaosa. Muutuja SITENAME, mis näiteks Vikipeedia puhul on "Vikipeedia", on pigem võrgukoht või sait, mitte leht või lehekülg, viimaseid on saidil palju. Jõudu!

Pikne

06:55, 21 August 2013

Ma ise ka kartsin, et kuna ma pole väga hästi kursis varasemate tõlgetega, siis läks osa asju untsu.

11:57, 22 August 2013