User talk:Aktron

From translatewiki.net
translatewiki.net
Introduction
Getting started
Translation tutorial
How to start
See also
Localisation guidelines
Translating offline
FAQ
Support

Hi Aktron. Welcome to translatewiki.net!

You can now start translating.

You should also check the portal for your language, the link is in the sidebar. Other useful pages are linked in the menu next to this message.

Your translations are transferred to the standard product every few days or every few weeks, depending on the product. Please notice that it may take longer before you see your translation in the actual product.

We wish you a productive and pleasant stay. Please leave any questions on Support (the link is also available on any page, in the navigation sidebar). Cheers!


-- WelcomeMessageBot (talk) 11:30, 31 January 2015 (UTC)

Contents

Thread titleRepliesLast modified
Překlad API321:25, 23 May 2015

Překlad API

„This message uses technical terminology. Do not translate it, if you are unsure of the meaning this message has in context.“ Jako fakt ale. („$wgEnableOpenSearchSuggest ukazuje nesprávnou hodnotu“??)

Mormegil (talk)20:54, 23 May 2015

Hmm, ok. Ještě mi řekni, u kterého hlášení je něco špatně, z té zprávy výše jsem to nepochopil, podívám se kdyžtak na to.

Aktron (talk)21:06, 23 May 2015

Special:Diff/6206300. Ale nejde o jedno konkrétní hlášení. Jde o to, aby sis (nikde, ale při překládání API to hrozí tuplem) nevymýšlel, když si nejsi něčím jist.

Mormegil (talk)21:11, 23 May 2015

OK, budu se z tvých oprav inspirovat, abych nikam nevkládal "nesprávné hodnoty". Chápu, že tě to štve, ale než si mi to vysvětlil, upřímně jsem nevěděl, co vlastně chceš sdělit ː-/

Aktron (talk)21:25, 23 May 2015