Jump to content

User talk:Patrik L.

From translatewiki.net
translatewiki.net
Introduction
Getting started
Translation tutorial
How to start
See also
Localisation guidelines
Translating offline
FAQ
Support

Hi Patriccck. Welcome to translatewiki.net!

You can now start translating.

You should also check the portal for your language, the link is in the sidebar. Other useful pages are linked in the menu next to this message.

Your translations are transferred to the standard product every few days or every few weeks, depending on the product. Please notice that it may take longer before you see your translation in the actual product.

We wish you a productive and pleasant stay. Please leave any questions on Support (the link is also available on any page, in the navigation sidebar). Cheers!


-- WelcomeMessageBot (talk) 17:37, 31 March 2018 (UTC)

Contents

Thread titleRepliesLast modified
Překládání bez znalosti kontextu318:05, 27 March 2019

Překládání bez znalosti kontextu

Pokud neznáte kontext, nepřekládejte prosím hlášení (zejména ta obsahující izolované či krátké termíny) jen tak nazdařbůh odhadem. Špatně přeložené hlášení je horší než nepřeložené. To se týká například vašich překladů Phabricatoru. Děkuji.

Mormegil (talk)12:29, 26 February 2019

Děkuji za upozornění a za editaci chybných překladů. Mimochodem, jak to vypadá z aktualizací serviceawards (viz Vaše ds na WP)

Patriccck (talk)19:24, 26 February 2019

Měl jsem dojem, že se tam pořád diskutuje o finální podobě, ale jestli to chápu, tak už se to snad ustálilo. Nová vyznamenání jsem přidal.

Mormegil (talk)17:01, 27 March 2019

Díky!

Patriccck (talk)18:05, 27 March 2019