Projektas:Privatumo politika

From translatewiki.net
This page is a translated version of the page Project:Privacy policy and the translation is 100% complete.


Bendrasis pobūdis

Ši politika apima asmenį identifikuojančią su projektu ir jo bendruomene susijusią informaciją, kurią „translatewiki.net“ renka arba saugo savo serveriuose. „Translatewiki.net“ renka ir saugo minimalų asmenį identifikuojančios informacijos, būtinos projekto veiklos poreikiams tenkinti, kiekį.

Projektų viešumo ir bendradarbiavimo pobūdis.

„Translatewiki.net“ yra bendrai jos naudotojų kuriama, naudojant „MediaWiki“ programinę įrangą. Kiekvienas, kam buvo suteiktos teises redaguoti ir prisijungęs kaip registruotas naudotojas, gali redaguoti šios svetainės redaguojamus puslapius. Tai darydami redaktoriai sukuria publikuojamą dokumentą ir viešą kiekvieno pridėto, pašalinto ar pakeisto žodžio įrašą. Šis veiksmas yra viešas ir redaktoriai viešai identifikuojami kaip šių pakeitimų autoriai. Visi į projektą įnešti indėliai bei visa viešai prieinama informacija apie šiuos indėlius yra neatšaukiamai licencijuojami ir su kai kuriais apribojimais trečiųjų šalių gali būti laisvai kopijuojami, cituojami, pakartotinai naudojami bei pritaikomi.

Veiklos „translatewiki.net“ svetainėje

Apskritai, ši politika taikoma tik privačiai informacijai, kurią saugo ar laiko „translatewiki.net“ ir kuri nėra viešai prieinama.

Sąveika su „translatewiki.net“, kuriai netaikoma ši politika, apima puslapių naršymo ir redagavimo aspektus, „vikio“ funkcijos „siųsti naudotojui pranešimą el. paštu“ naudojimą, tačiau jais neapsiriboja. Šie veiksmai gali atskleisti autoriaus IP adresą ir galbūt kitą asmeninę informaciją plačiajai visuomenei arba tam tikroms savanorių grupėms, veikiančioms nepriklausomai nuo „translatewiki.net“.

Naudotojai taip pat gali bendrauti vieni su kitais už „translatewiki.net“ ribų, per el. paštą, „IRC“ ar kitas pokalbių internetu programas, nepriklausomas svetaines, ir prieš naudodamiesi šiais bendravimo būdais turėtų įvertinti susijusią riziką bei asmeninį privatumo poreikį.

Vartotojų paskyros ir autorystė

„Translatewiki.net“ reikalauja, kad puslapius redaguojantys naudotojai būtų užregistruoti svetainėje, nors kai kuriuos puslapius galima redaguoti neprisijungus naudotojo vardu ir tokiu atveju naudotojai būtų identifikuojami pagal tinklo IP adresą. Užsiregistravę naudotojai identifikuojami pagal pasirinktą naudotojo vardą. Naudotojai pasirenka slaptažodį, kuris yra konfidencialus ir yra naudojamas jų paskyros vientisumui patikrinti. Išskyrus atvejus, kai to reikalauja įstatymai, joks asmuo neturėtų atskleisti arba sąmoningai paviešinti naudotojų slaptažodžių ir/arba slapukų, sukurtų naudotojui identifikuoti. Naudotojo sukurtų paskyrų nebus galima pašalinti, nebent „translatewiki.net“ darbuotojai pastebėtų akivaizdžius naudotojo piktavališkus ketinimus. Naudotojo vardas gali būti pakeistas, tačiau „translatewiki.net“ negarantuoja, kad vardas bus pakeistas paprašius.

Privačios informacijos rinkimo tikslas

„Translatewiki.net“ apriboja asmenį identifikuojančių naudotojų duomenų rinkimą tikslais, kurie tarnauja jos projektų gerovei, įskaitant, bet neapsiribojant toliau nurodytu:

  • Didinti projekto viešąją atskaitomybę. „Translatewiki.net“ pripažįsta, kad bet kurį pakankamai atvira sistema, leidžianti kuo didesnį plačiosios visuomenės dalyvavimą, tuo pačiu bus pažeidžiama dėl tam tikrų piktnaudžiavimo atvejų ir neproduktyvaus elgesio. „Translatewiki.net“ sukūrė eilę mechanizmų, skirtų užkirsti kelią piktnaudžiavimo atvejams arba jiems ištaisyti. Pavyzdžiui, tiriant piktnaudžiavimo atvejus projekte, įskaitant įtarimą naudojant kenkėjiškas antrines (netikras) paskyras (angl. „sockpuppets“), vandalizmą, priekabiavimą prie kitų naudotojų, ar trikdantį elgesį, pažeidimų šaltiniui (-iams) nustatyti gali būti naudojami naudotojų IP adresai (gauti iš žurnalų arba iš duomenų bazės įrašų). Šią informaciją gali dalytis administracinius įgaliojimus turintys naudotojai, kuriems pavesta projektus saugoti.
  • Teikti svetainės statistiką. „Translatewiki.net“ statistiškai atrenka neapdorotus žurnalo duomenis iš naudotojų apsilankymų. Šie žurnalai naudojami svetainės statistikos puslapiams kurti; neapdoroti žurnalo duomenys nėra viešinami.
  • Spręsti technines problemas. Žurnalų duomenys gali būti tiriami kūrėjų, siekiant išspręsti technines problemas ir aptikti svetainės darbui trukdantiems paieškos robotams.

Iš išorinių serverių „Translatewiki.net“ gali įkelti tokius kaip „JavaScript“ išteklius, kurie gali turėti įtakos naudotojo privatumui (pavyzdžiui, „Google Adwords“ arba vertimo užuominos). Naudotojas pats turi apsisaugoti, kad neatskleistų neskelbtinos informacijos dėl išteklių įkėlimo iš išorinių serverių.

Išsami informacija apie duomenų saugojimą

Bendri lūkesčiai

IP adresas ir kita techninė informacija

Kai lankytojas užklauso puslapį arba jį skaito, renkama ne daugiau informacijos, nei paprastai renkama žiniatinklio svetainėse. „Translatewiki.net“ gali saugoti neapdorotus tokių operacijų žurnalus, tačiau jie nebus skelbiami.
Kai puslapis redaguojamas prisijungusiu naudotoju, severis konfidencialiai saugo susijusią IP adreso informaciją ribotą laiką. Ši informacija automatiškai ištrinama praėjus nustatytam laikui. Neprisijungusiems naudotojams jų IP adresas yra viešai ir visam laikui priskiriamas, kaip redagavimo autoriaus vardas. Pagal šį IP adresą ir kitą turimą informaciją trečioji šalis gali nustatyti autoriaus tapatybę. Prisijungimas registruotu naudotojo vardu leidžia geriau apsaugoti privatumą.

Slapukai

Kiekvienu apsilankymo puslapyje atveju, svetainė naudotojo kompiuteryje talpina laikiną seanso slapuką. Neketinantys prisijungti ar redaguoti skaitytojai gali atsisakyti šio slapuko; jis bus ištrintas naršyklės seansui pasibaigus. Prisijungus, ir siekiant išlaikyti prisijungimo statusą, gali būti įdiegiama daugiau slapukų. Jei naršyklėje išsaugomas naudotojo vardas arba slaptažodis, ši informacija bus saugoma iki 30 dienų ir kiekvieno apsilankymo šiame projekte metu ji bus iš naujo siunčiama serveriui. Jei prisijungiama naudojant viešoje vietoje esantį kompiuterį ir nenorint, kad jūsų vardas būtų rodomas tiems, kas vėliau naudosis kompiuteriu, seanso pabaigoje slapukus reikia ištrinti.

Puslapio istorija

Redagavimai ar kitoks indėlis į projektą vertimo puslapiuose, naudotojų puslapiuose, pokalbių puslapiuose ir kituose puslapiuose paprastai išsaugomi amžinai. Pašalinus tekstą iš projekto jis neištrinamas visam laikui. Paprastai bet kas gali peržiūrėti ankstesnę puslapio versiją ir pamatyti, kas ten buvo. Net jei puslapis buvo „ištrintas“, naudotojas turintis aukštesnį prieigos lygį vis dar gali pamatyti kas buvo pašalinta iš viešosios peržiūros. Visam laikui ištrinti informaciją gali asmenys, turintys prieigą prie „translatewiki.net“, tačiau išskyrus tuos retus atvejus, kai „translatewiki.net“ privalo pašalinti redagavimo istoriją reaguodama į teismo nurodymą arba lygiavertį teisminį procesą, nėra jokios garantijos, kad informacija tikrai bus ištrinta visam laikui.

Naudotojo indėlis

Naudotojų indėlis taip pat yra renkama ir viešai skelbiama informacija. Jos rinkimas vykdomas pagal jų registravimą ir prisijungimo būseną. Naudotojo indėlio duomenys, tokie kaip redagavimų laikas bei atliktų redagavimų skaičius, viešai prieinami naudotojo indėlio sąrašuose, ir kitų naudotojų paskelbtose suvestinėse formose.
Skaitymo projektai
Nerenkama daugiau informacijos apie naudotojus ir kitus puslapius skaitančius lankytojus, negu paprastai žiniatinklio svetainių renkama serverio žurnaluose. Be pirmiau pateiktų neapdorotų žurnalo duomenų, renkamų bendrais tikslais, apsilankymai puslapyje lankytojo tapatybės viešai neatskleidžia. Atrinkti neapdoroti žurnalo duomenys gali nurodyti bet kuriuo naudotojo IP adresą, bet jis nėra skelbiamas viešai.
Redagavimo projektai
Puslapių redagavimai identifikuojami naudojant redaktoriaus naudotojo vardą arba tinklo IP adresą, o redagavimų istorija yra renkama pagal autorius, jų indėlių puslapiuose. Tokia informacija bus prieinama nuolat.
Prisijungę registruoti naudotojai:
Prisijungę naudotojai viešai neatskleidžia savo IP adreso, išskyrus piktnaudžiavimo atvejus, įskaitant naudotojo arba tą patį IP adresą turintį kito naudotojo vandalizmą „vikio“ puslapyje. Naudotojo IP adresas yra tam tikrą laiką saugomas „translatewiki.net“ serveriuose ir jį gali matyti severių administratoriai ir naudotojai, kuriems buvo suteikta „CheckUser“ prieiga.
Tam tikromis aplinkybėmis IP adresas ir jo ryšys su jį naudojančiomis naudotojų paskyromis gali būti atskleisti (žr. toliau).
Tikėtina, kad redaktorius, iš namų naudojančius įmonės pašto serverį arba dirbančius nuotoliniu būdu per „DSL“ ar kabelinį žiniatinklio ryšį, bus lengva identifikuoti pagal jų IP adresą; tokiu atveju gali būti lengva identifikuoti visus iš šio IP adreso į projektą atliktus indėlius. Naudotojo vardą naudojimas yra geresnis būdas išsaugoti privatumą šioje situacijoje.
Neprisijungę registruoti ir neregistruoti naudotojai:
Neprisijungę redaktoriai gali būti identifikuojami pagal tinklo IP adresą. Priklausomai nuo jūsų ryšio, šis IP adresas gali būti atsekamas pagal stambų Interneto paslaugų tiekėją arba tikslaiu pagal mokyklą, verslo vietą ar namus. Šią kartu su kita informacija, įskaitant redagavimo stilių bei pasirinktas nuostatas, gali būti įmanoma panaudoti autoriui visiškai identifikuoti.
Diskusijos
Viki diskusijų puslapiuose:
Teoriškai, bet kuriame redaguojamame puslapyje gali vykti aptarimas. Apskritai, „translatewiki.net“ aptarimai vyksta naudotojų aptarimo puslapiuose (susijusiuose su konkrečiais naudotojais), palaikomų projektų aptarimo puslapiuose (susijusiuose su konkrečiais palaikomais projektais) arba puslapiuose, specialiai skirtuose veikti kaip forumai (pvz., Pagalbos puslapyje). Aptarimo puslapiams taikomi tokie pat privatumo nuostatai, kaip ir kitiems puslapiams.
Elektroniniu paštu:
Registruodamiesi naudotojai neprivalo nurodyti el. pašto adreso. Naudotojai, nurodę galiojantį el. pašto adresą, gali leisti kitiems prisijungusiems naudotojams siųsti jiems el. laiškus per „vikį“. Kai el. laiškas iš kitų naudotojų gaunamas per šią sistemą, jūsų el. pašto adresas jiems nėra atskleidžiamas. Pasirinkus siųsti el. laišką kitiems naudotojams, jūsų el. pašto adresas rodomas kaip siuntėjo.
El. pašto adresas įtrauktas į naudotojo nuostatas, gali būti „translatewiki.net“ naudojamas komunikuoti. Naudotojai, kurių paskyros neturi galiojančio el. pašto adreso, negalės iš naujo nustatyti slaptažodžio, jei pastarasis bus prarastas. Tačiau, tokiu atveju, naudotojai gali kreiptis į vieną iš „translatewiki.net“ serverio administratorių ir įvesti naują el. pašto adresą. Naudotojas gali bet kada pašalinti paskyros el. pašto adresą iš savo nuostatų, kad juo nebūtų naudojamasi. Privatus naudotojų susirašinėjimas tų naudotojų nuožiūra gali būti išsaugotas ir jam nebus taikoma „translatewiki.net“ politika.
IRC:
„IRC“ kanalai oficialiai nėra „translatewiki.net“ dalis ir jie nėra „translatewiki.net“ kontroliuojamų serverių valdomi. Naudotojų, kurie kalbasi naudojant tokią paslaugą, IP adresas gali būti atskleistas kitiems dalyviams. „IRC“ naudotojų privatumas kiekviename kanale gali būti apsaugotas tik pagal atitinkamos paslaugos ir kanalo politiką. Skirtingi kanalai turi skirtingą politiką dėl to ar žurnalus galima publikuoti.

Prieiga prie asmenį identifikuojančios informacijos ir jos atskleidimas

Prieiga:

Projektą daugiausia vykdo savanoriai. Kai kuriems atsidavusiems naudotojams suteikiama privilegijuota prieiga. Pavyzdžiui, naudotojo prieigos prie „translatewiki.net“ lygis priklauso nuo jo dalyvavimo įvairiuose „palaikomuose projektuose“. Naudotojų grupės teisės ir grupės nariai nurodomi viešai.

Kiti naudotojai, kurie gali turėti prieigą prie privačios identifikuojančios informacijos apima naudotojus, turinčius prieigą prie funkcijos „CheckUser“, „translatewiki.net“ darbuotojus, paskirtuosius naudotojus, rangovus bei „translatewiki.net“ operatorių įdarbintus agentus, taip pat kūrėjus ir kitus asmenis, turinčius aukšto lygio prieigą prie serverio, tačiau jais neapsiriboja.

Dalijimasis informacija su kitai privilegijuotais naudotojais nelaikomas „platinimu“.

Atskleidimas: Duomenų atskleidimo politika

Pagal „translatewiki.net“ politiką asmenį identifikuojančius duomenis, surinktus serverio žurnaluose, arba iš duomenų bazės įrašų naudojant „CheckUser“ funkciją, arba kitais viešai neprieinamais metodais, gali būti „translatewiki.net“ darbuotojų ar savanorių atskleisti, bet kuriuo iš toliau nurodytų atvejų:

  1. Reaguojant į galiojantį teismo šaukimą ar kitą privalomą teisėsaugos institucijų prašymą,
  2. Paveikto naudotojo leidimu,
  3. Kai būtina tirti skundus dėl piktnaudžiavimo,
  4. Kai informacija yra susijusia su puslapių peržiūra paieškos sistemomis ar robotu ir jos atskleidimas yra būtinas siekiant atvaizduoti arba išspręsti technines problemas.
  5. Jei naudotojas niokoja puslapius arba nuolat elgiasi žalingai, duomenys gali būti perduodami paslaugų tiekėjui, ryšio operatoriui ar kitam trečiosios šalies subjektui, siekiant padėti užblokuoti IP adresą arba padėti parengti skundą atitinkamiems žiniatinklio paslaugų tiekėjams.
  6. Jei pagrįstai būtina apsaugoti „translatewiki.net“ teises, nuosavybę arba saugumą, taip pat jos naudotojus arba visuomenę.

Išskyrus pirmiau aprašytus atvejus, „translatewiki.net“ politika neleidžia platinti asmenį identifikuojančios informacijos jokiomis aplinkybėmis.

Trečiųjų šalių prieiga ir registruotų naudotojų informavimas, kai vyksta teisinis procesas:

Bendras principas - visuose projektuose prieiga prie asmenį identifikuojančių duomenų ir jų saugojimas turi būti minimalūs ir turėtų būti naudojami tik projekto viduje, siekiant užtikrinti projekto gerovę. Tačiau, kartais „translatewiki.net“ gali gauti teismo šaukimą ar kitą privalomą teisėsaugos institucijos, teismo ar lygiavertės vyriausybinės institucijos reikalavimą, kuriuo prašoma atskleisti informaciją apie registruotą naudotoją, ir pagal įstatymą bus priversta šį reikalavimą įvykdyti. Tokio teisiškai privalomo reikalavimo atveju, „translatewiki.net“ stengsis informuoti su reikalu susijusį naudotoją per tris darbo dienas nuo šio teismo šaukimo gavimo, išsiųsdama el. laišką el. pašto adresu (jei toks yra), kurį su reikalu susijęs naudotojas nurodė savo naudotojo nuostatuose.

„Translatewiki.net“ negali konsultuoti naudotoją, gavusį tokį pranešimą, dėl įstatymo ar atitinkamo atsakymo į teismo šaukimą. Tačiau, „translatewiki.net“ atkreipia dėmesį, kad tokie naudotojai pagal įstatymą gali turėti teisę užginčyti tokį sprendimą arba apriboti informacijos atskleidimą teisme, pateikdami prašymą panaikinti teismo šaukimą. Naudotojai, norintys užginčyti teismo šaukimą ar kitą privalomą reikalavimą, turėtų kreiptis teisinės konsultacijos dėl taikomų teisių ir galimų procedūrų.

Jei „translatewiki.net“ gaus teismo priimtą vartotojo ar jo advokato prašymą panaikinti ar kitaip apriboti teismo šaukimą, „translatewiki.net“ neatskleis prašomos informacijos tol, kol negaus teismo nurodymą tai padaryti.

Registruoti naudotojai neprivalo pateikti el. pašto adreso. Tačiau kai su reikalu susijęs naudotojas nepateikia el. pašto adreso, „translatewiki.net“ negalės pranešti šiam naudotojui asmeniniu el. laišku, kai gaus teisėsaugos institucijų prašymus atskleisti asmenį identifikuojančią informaciją apie naudotoją.

Atsakomybės atsisakymas

„Translatewiki.net“ tiki, kad naudotojo duomenų privatumo išlaikymas ir išsaugojimas turi didelę svarbą. Ši „Privatumo politika“ ir „translatewiki.net“ veiksmai rodo pastangas užtikrinti ribotos naudotojo informacijos, kuri yra renkama ir laikoma mūsų serveriuose, saugumą. Nepaisant to, „translatewiki.net“ negali garantuoti, kad naudotojo informacija išliks privati. Pripažįstame, kad nepaisant mūsų dedamų pastangų apsaugoti privačią naudotojų informaciją, ryžtingai nusiteikę asmenys vis dar gali sukurti duomenų gavybos bei kitus metodus tokiai informacijai susekti ir jai atskleisti. Dėl šios priežasties „translatewiki.net“ negali garantuoti visiškos apsaugos nuo neteisėtos prieigos prie informacijos, pateiktos dalyvaujant „translatewiki.net“ projektuose arba susijusiose bendruomenėse.

In cases of conflicting information between a translated version of this page and the original version in the English language, the English version will take precedence over the translated version.