Project:Політика конфіденційності

From translatewiki.net
This page is a translated version of the page Project:Privacy policy and the translation is 100% complete.


Загальні положення

Ці правила поширюються на пов'язані з проєктом і спільнотою translatewiki.net персональні дані, зібрані або збережені проєктом translatewiki.net на своїх серверах. Translatewiki.net здійснює збір і зберігання персональних даних в мінімальному обсязі, необхідному для функціонування проєкту.

Публічність і колегіальність як основа проєктів

Translatewiki.net є продуктом колективної творчості користувачів, що використовують програмне забезпечення MediaWiki. Будь-який користувач, який отримав право редактора, може редагувати передбачені для цього сторінки даного сайту, тим самим створюючи публічний документ, а також публічний запис про всі зроблені доповнення, вилучення чи зміни тексту. Весь внесок користувача в даний проєкт, а також вся публічна інформація про користувачів отримує безвідкличну ліцензію і може з незначними обмеженнями, копіюватися, цитуватися, використовуватися і адаптуватися третіми сторонами.

Дії на translatewiki.net

В цілому, ця політика застосовується лише до приватної інформації, що збирається translatewiki.net, але не є загальнодоступною.

Взаємодія з translatewiki.net, не передбачена цими правилами, включає перегляд і редагування сторінок, а також використання вікі-функції «відправити користувачеві повідомлення по електронній пошті», але не обмежується ними. Ці дії можуть розкрити IP-адресу користувача і, можливо, іншу особисту інформацію широкій публіці або ж окремим групам волонтерів, які діють незалежно від translatewiki.net.

Користувачі можуть також взаємодіяти один з одним поза translatewiki.net, за допомогою електронної пошти, IRC, або інших незалежних засобів комунікації і повинні зважати на можливі ризики порушення конфіденційності, що можуть бути пов'язані з їх використанням.

Облікові записи користувачів і авторство

Translatewiki.net вимагає від дописувачів реєстрації, хоча деякі сторінки можуть редагуватися і без реєстрації в системі, в цьому випадку користувачі визначаються за IP-адресою. Зареєстрований користувач ідентифікується обраним ним ім’ям користувача. Користувач обирає пароль, який є конфіденційною інформацією і використовується для перевірки цілісності його облікового запису. За винятком випадків, передбачених законом, ніхто не може розголошувати або навмисно розкривати ні паролі користувачів, ні файли cookies, які генеруються для ідентифікації користувача. Обліковий запис користувача може бути видалений лише в разі виявлення персоналом translatewiki.net очевидного злого умислу з боку користувача. Ім’я користувача може бути змінено, але translatewiki.net не гарантує, що ім’я користувача буде змінено на вимогу.

Мета збору особистої інформації

Translatewiki.net обмежує збір персональних даних користувачів метами нормального функціонування своїх проєктів, в тому числі:

  • Підвищення публічної контрольованості проєкту. Translatewiki.net усвідомлює, що будь-яка система, яка є достатньо відкритою для уможливлення максимально широкої участі громадськості, буде також уразлива для певних видів зловживань і неадекватної поведінки. Translatewiki.net створила ряд механізмів для запобігання або усунення порушень. Наприклад, при розслідуванні порушень в проєкті, в тому числі підозр у зловмисному використанні «віртуалів» (множинних облікових записів), вандалізмі, образах інших користувачів або хуліганстві, IP-адреси користувачів (отримані з журналів або записів в базі даних) можуть бути використані для визначення джерела (-л) порушень. Ця інформація може використовуватися користувачами з адміністративними повноваженнями, що відповідають за захист проєктів.
  • Для ведення статистики сайту. Translatewiki.net здійснює вибірки необроблених даних журналу відвідувань користувачів. Ці дані використовуються для створення сторінок статистики, в той час як сам журнал залишається закритим.
  • Для вирішення технічних проблем. Дані журналу можуть проглядатися розробниками для вирішення технічних проблем або виявленню пошукових роботів, що заважають роботі сайту.

Translatewiki.net може довантажувати ресурси, такі, як JavaScript, із зовнішніх серверів, які можуть вплинути на збереження конфіденційності користувачів (наприклад, Google Adwords або підказки для перекладу). У цьому випадку користувач сам повинен запобігти розкриттю небажаної інформації при завантаженні ресурсів із зовнішніх серверів.

Докладна інформація про зберігання даних

Загальні очікування

IP-адреса та інші технічні дані

Коли відвідувач запитує або читає сторінку, збирається не більше інформації, ніж зазвичай веб-сайтами. Translatewiki.net може зберігати журнали таких операцій, але вони не будуть опубліковані.
Коли сторінку редагує зареєстрований користувач, сервер конфіденційно зберігає пов'язану інформацію про IP-адреси протягом обмеженого періоду часу, після його закінчення ця інформація видаляється автоматично. Для користувачів, які не зареєструвались, IP-адреса використовується публічно і є постійною вказівкою на автора редагування. З допомогою IP-адреси та іншої доступної інформації треті сторони можуть визначити автора. Вхід в систему під зареєстрованим іменем користувача сприяє надійнішому збереженню приватності.

Кукі

Сайт розміщує на комп'ютер відвідувача файл кук на час сесії при відвідуванні будь-якої сторінки сайту. Відвідувачі, що не мають наміру реєструватися або редагувати вміст, можуть відмовитися від цього файлу, який видаляється після закінчення сесії браузера. Додаткові файли кук можуть розміщуватися при реєстрації в системі для збереження статусу реєстрації. При збереженні користувачем імені користувача та пароля у своєму веб-переглядачі ця інформація буде зберігатися не більше 30 днів і надсилатися на сервер при кожному відвідуванні даного проєкту. Якщо користувач входить на сайт з чужого комп'ютера і не бажає розкривати своє ім'я користувача іншим особам, які користуватимуться цим комп'ютером в майбутньому, слід очистити усі куки після використання.

Історія сторінки

Редагування та інші дії в проєкті на сторінках перекладів, особистих сторінках користувачів, сторінках обговорень та інших сторінках, як правило, зберігаються назавжди. Видалення тексту зі сторінок проєкту не означає остаточного його видалення. У загальному випадку будь-якому охочому доступні для перегляду попередні версії сторінок. Навіть якщо стаття «видалена», користувачі з вищим рівнем доступу зможуть побачити усе, що вилучено від публічного огляду. Існує можливість остаточного видалення інформації особами, що мають доступ до translatewiki.net, але за винятком тих рідкісних випадків, коли translatewiki.net зобов'язаний видалити історію редагування за постановою суду або аналогічного юридичного документу, немає жодних гарантій, що таке постійне вилучення відбудеться.

Внесок користувача

Інформація щодо внеску користувачів також збирається і є публічною доступною. Її збір здійснюється відповідно до реєстрації користувачів і методу входу в систему. Дані про внесок користувача, такі, як час і кількість редагувань, доступні публічно на сторінці внеску користувача і в інших агрегованих формах, що публікуються користувачами.
Читання проєктів
Інформація про користувачів і інших відвідувачів, які читають сторінки проєкту, збирається в обсягах, що не перевищують обсяг, що зазвичай збирається журналами серверів більшості веб-сайтів. За винятком даних журналів, що ведуться в загальних цілях роботи сервера, відвідування сторінок проєкту не розкриває особистість відвідувача. У числі журнальованих даних може бути IP-адреса користувача, але публічно вона не відображається.
Редагування проєктів
редагування сторінок ідентифікується іменем користувача або IP-адресою, історія редагувань підсумовується для кожного користувача на їх сторінках внеску. Така інформація доступна постійно.
Зареєстровані користувачі на сайті:
IP-адреси зареєстрованих користувачів, які увійшли в систему під своїм ім'ям користувача, не стають публічними, за винятком випадків порушень, у тому числі вандалізму вікі-сторінок, вчиненого ними або іншим користувачем з тієї ж IP-адреси. IP-адреса користувача зберігається на серверах translatewiki.net протягом певного часу і доступна адміністраторам серверів і користувачам з правами чек'юзера (CheckUser).
IP-адреса та її зв'язок з обліковими записами, що його використовують, можуть бути розкриті за певних умов (див. нижче).
IP-адреса користувача, який використовує службовий поштовий сервер вдома або виходить в Інтернет через DSL-модем або кабель, може бути легко визначена, і в цьому випадку можна легко ідентифікувати всі дії в проєкті, вчинені з даної IP-адреси. У даній ситуації використання імені користувача є найкращим, бо дозволяє зберегти конфіденційність.
Зареєстровані користувачі, які не увійшли, та незареєстровані користувачі:
Редактори, які не увійшли в систему з використанням свого імені користувача, ідентифікуються за IP-адресою. Залежно від типу підключення ця IP-адреса може простежуватися до провайдера, школи, офісу чи оселі. У поєднанні з іншими даними, у тому числі стилем редагування та особистими установками, ця інформація може бути використана для остаточної ідентифікації автора.
Обговорення
На вікі-сторінках обговорення:
Теоретично, будь-яка редагована сторінка може стати місцем обговорення. Найчастіше обговорення на translatewiki.net проходять на користувацьких сторінках обговорення (тобто сторінках певних користувачів), на сторінках обговорення підтримуваних проєктів (тобто сторінках певних проєктів) або на сторінках, спеціально створених як форуми (наприклад, сторінці підтримки). До сторінкам обговорень застосовні всі ті ж положення про захист персональних даних, що і до інших розділів проєкту.
Електронною поштою:
При реєстрації від користувача не потрібно вказувати адресу електронної пошти. Користувачі, що вказали вірну адресу електронної пошти, дають тим самим можливість іншим зареєстрованим користувачам посилати їм повідомлення електронною поштою за допомогою вікі-інтерфейсу. При надсиланні такого повідомлення адреса електронної пошти одержувача не розкривається, проте вона стане доступною при відповіді на таке повідомлення по електронній пошті.
Адреса електронної пошти, вказана в особистих даних користувача, може бути використана translatewiki.net для зв'язку з користувачем. Користувачі, які не вказали при реєстрації дійсну адресу електронної пошти, не зможуть відновити пароль при його втраті. У такій ситуації користувачі можуть звернутися до одного з адміністраторів translatewiki.net, щоб вказати нову адресу електронної пошти. Користувач може завжди видалити адресу електронної пошти зі своєї особистих даних, щоб запобігти її використанню. Приватне листування між користувачами може бути збережене цими користувачами і не є об'єктом регулювання правилами translatewiki.net.
На IRC:
IRC-канали офіційно не є частиною translatewiki.net і працюють на неконтрольованих translatewiki.net серверах. IP-адреси користувачів, які спілкуються через цей сервіс, можуть надаватися іншим його користувачам. Конфіденційність користувачів IRC-каналів зберігається у відповідності з політикою відповідних сервісів і каналів. На різних каналах існують різні правила стосовно публікації журналів.

Доступ до особистої інформації та її розкриття

Доступ:

Проєкт заснований, перш за все, на добровільній участі. Деяким користувачам, які проявили себе, надається привілейований доступ. Наприклад, рівень доступу користувача до translatewiki.net визначається участю користувача в різних «підтримуваних проєктах». Права груп користувачів і членів груп вказані на сторінці public.

Серед інших користувачів, які можуть мати доступ до особистих даних: користувачі з доступом до функції CheckUser, співробітники translatewiki.net, уповноважені ними особи, підрядники і агенти, найняті операторами translatewiki.net, розробники і інші особи з високим рівнем доступу до серверів.

Обмін інформацією з іншими привілейованими користувачами не вважається «розповсюдженням».

Розкриття: правила розкриття даних

Відповідно до правил translatewiki.net, персональні дані, зібрані в журналах серверів, базі даних за допомогою функції CheckUser чи іншими способами забезпечуючи конфіденційність методами, можуть бути розкриті волонтерами або персоналом translatewiki.net в таких випадках:

  1. У відповідь на дійсне рішення суду або інший обов'язковий для виконання запит від правоохоронних органів,
  2. З дозволу відповідного користувача,
  3. Якщо це необхідно для розслідування скарг про порушення,
  4. Якщо інформація стосується до перегляду сторінок пошуковими машинами або ботами і її розголошення потрібне для демонстрації або усунення технічних проблем,
  5. У випадках, коли користувач здійснював систематичний вандалізм сторінок або постійно поводить себе хуліганським чином, його дані можуть передаватися провайдеру послуг, оператору зв'язку або іншим стороннім особам для надання допомоги у блокуванні IP-адреси, або для надання допомоги в написанні скарги до відповідного провайдера інтернету,
  6. Коли існує розумна необхідність захисту прав, власності або безпеки translatewiki.net, її користувачів або громадськості.

За винятком випадків, описаних вище, політика translatewiki.net не допускає поширення особистої інформації ні за яких обставин.

Доступ третіх осіб і повідомлення зареєстрованих користувачів при отриманні судових постанов:

Як правило, доступ до персональних даних та їх зберігання у всіх проєктах повинні бути мінімальними і використовуватися тільки в середині проєктів для їх нормального функціонування. Іноді, однак, translatewiki.net може отримати рішення суду чи інше обов'язкову до виконання вимогу правоохоронних органів або суду або іншого уповноваженого урядового органу, що вимагає розкриття інформації про зареєстрованих користувачів, і може бути зобов'язаний за законом виконати дану вимогу. У разі такої юридично обов'язкової до виконання вимоги translatewiki.net спробує сповістити відповідного користувача протягом трьох робочих днів після отримання такої вимоги шляхом направлення відповідного повідомлення електронною поштою на адресу електронної пошти, вказану даним користувачем у своїх налаштуваннях (за наявності такої).

Translatewiki.net не може давати користувачеві, що отримав подібне повідомлення, роз'яснень чи рекомендацій щодо закону або адекватної реакції на вимогу розкриття персональних даних. Translatewiki.net зазначає, однак, що такі користувачі можуть мати законне право на звернення до суду з метою оскаржити дане рішення або обмежити розкриття даних. Користувачам, які бажають оскаржити подібне рішення в суді, слід звернутися за юридичною допомогою щодо своїх прав та існуючих процедур їх захисту.

Якщо translatewiki.net отримає прийняте судом клопотання користувача або його адвоката про анулювання або обмеження попереднього рішення, translatewiki.net не розкриватиме зазначену інформацію, поки не отримає відповідного рішення суду, що вимагає цього.

Зареєстровані користувачі не зобов'язані надавати адресу електронної пошти. Однак при ненаданні адреси електронної пошти translatewiki.net не зможе повідомити користувача у разі отримання стосовно його персональних даних вимоги правоохоронних органів про їх розкриття.

Відмова від відповідальності

Translatewiki.net вважає, що підтримка і збереження конфіденційності даних користувача має важливе значення. Translatewiki.net розробив Правила збереження конфіденційності та вживає всіх зусиль для забезпечення безпеки обмеженою користувацької інформації, яка збирається та зберігається на його серверах. Тим не менш, translatewiki.net не може гарантувати, що користувацька інформація не буде розкрита. Ми визнаємо, що незважаючи на наші цілеспрямовані зусилля по захисту приватної інформації користувачів, певні особи можуть, тим не менш, розробити методи аналізу даних чи інші методи, щоб виявити дану інформацію і розкрити її. З цієї причини translatewiki.net не дає ніяких гарантій щодо недопущення несанкціонованого доступу до інформації, наданої в рамках участі в проєктах translatewiki.net або пов'язаних з ними спільнотах.

In cases of conflicting information between a translated version of this page and the original version in the English language, the English version will take precedence over the translated version.