Technologie

From translatewiki.net
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Technology and the translation is 100% complete.


Translatewiki.net používá několik pomocných technologií, aby práce na překladu byla rychlejší a kvalitnější; další obecně platné informace o překladovém softwaru najdete v průvodci překládáním a obecné dokumentaci.

Překladatelské pomůcky

Nejjednodušší překladatelské pomůcky sestávají z pouhé sbírky potenciálně užitečných informací.

Překlady do dalších jazyků
Můžete si zvolit libovolné jazyky, které chcete při překládání vidět. Překlady do zvolených jazyků jsou zobrazeny, pokud už existují. Překlady do příbuzných jazyků vás mohou inspirovat ohledně termínů a gramatických struktur. Nebo je můžete používat, abyste se naučili jiný jazyk!
Dokumentace hlášení
Každý software obsahuje ty zákeřné zprávy, kterým je těžko rozumět i se znalostí kontextu. Ale je možné, že tyto zprávy již mají na translatewiki.net užitečnou dokumentaci. I pokud ji zatím nemají, pomůžeme vám ji získat. Stačí požádat na stránce Support. Dokumentace informuje o kontextu (tlačítko, nadpis), obsahu proměnných a čemkoli dalším, o čem potřebujete při překladu vědět.
Kontrola syntaxe
Připravili jsme jednoduché kontroly, které vás upozorní na jednoduché chyby jako nepoužité nebo neznámé proměnné, chybná syntaxe HTML a neuzavřené závorky. Takové jednoduché chyby mohou vést k rozbitému či nefunkčnímu zobrazení, takže je důležité odhalit je včas.

Překladové technologie

Existují pokročilejší technologie, které využívají pokroků v informatice a lingvistice.

Překladová paměť
Používáme software pro překladovou paměť z balíčku translate. Překladová paměť vám pomáhá tvořit konzistentnější překlady a zrychluje překlad podobných a opakovaných hlášení.
Překladače Yandexu a Microsoftu
Také můžete využít návrhů získaných z Yandex Translate nebo Microsoft Translatoru, pokud váš jazyk patří mezi podporované. Už nemusíte ručně kopírovat a vkládat, návrhy jsou k dispozici hned, jakmile začnete překládat!