Narzędzia wspomagające

From translatewiki.net
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Technology and the translation is 100% complete.


Translatewiki.net korzysta z wielu narzędzi wspomagających i przyspieszających pracę nad tłumaczeniem oraz pozwalających uzyskać lepsze wyniki; aby uzyskać więcej informacji zobacz samouczek tłumaczeń i ogólną dokumentację

Poradnik tłumacza

Najprostsza pomoc tłumaczenia to po prostu kolekcja potencjalnie użytecznych informacji.

Tłumaczenia na inne języki
Można wybrać dowolne języki jakie chcesz zobaczyć podczas tłumaczenia. Tłumaczenia na wybrane języki są wyświetlane, jeśli już istnieją. Tłumaczenia na powiązany język dają pojęcie odnośnie słów i struktur gramatycznych. Albo można ich po prostu użyć, aby dowiedzieć się więcej o innym języku!
Dokumentacja komunikatu
Całe oprogramowanie zawiera te zawiłe wiadomości, które są trudne do zrozumienia, nawet z kontekstem. Są szanse na to, że te wiadomości już mają przydatną dokumentację w translatewiki.net. Nawet, jeśli nie, pomożemy ci ją zdobyć. Wystarczy umieścić swój wniosek na naszej stronie wsparcia. Dokumentacja opowiada o kontekście (przycisk, tytuł), zawartości zmiennych i wszystkim, o czym należy pamiętać podczas tłumaczenia.
Kontrole syntaktyczne
Wdrożyliśmy prostą kontrolę, która powiadamia o oczywistych błędach takich jak nieużywane i nieznane zmienne, złe formatowanie HTML i niedomknięte nawiasy. Te proste błędy często mogą skutkować uszkodzonym lub niedziałającym wyświetlaniem, zatem jest ważne, aby wcześnie je znaleźć.

Narzędzia wspomagające tłumaczenie

Są to bardziej zaawansowane technologie, które skorzystają z osiągnięć w dziedzinach informatyki i techniki lingwistycznej.

Pamięć tłumaczenia
Używamy oprogramowania pamięci tłumaczeń z zestawu narzędzi tłumaczeń. Pamięć tłumaczenia pomaga tworzyć bardziej konsekwentne tłumaczenia i przyspiesza tłumaczenia podobnych lub powtarzających komunikatów.
Tłumaczenie Yandex i Microsoft
Możesz również skorzystać z sugestii Tłumaczeń Yandex lub Tłumacza Microsoft, jeśli Twój język jest przez niego obsługiwany. Nie ma już potrzeby ręcznie kopiować i wklejać, sugestia dostępna jest od razu po rozpoczęciu tłumaczenia!