Narzędzia wspomagające

From translatewiki.net
This page is a translated version of the page Technology and the translation is 96% complete.


translatewiki.net korzysta z wielu narzędzi wspomagających i przyspieszających pracę nad tłumaczeniem oraz pozwalających uzyskać lepsze wyniki; aby uzyskać więcej informacji zobacz samouczek tłumaczeń i ogólną dokumentację na temat mechanizmu tłumaczenia (nie tylko dla tej wiki).

Pomoc w tłumaczeniu

Najprostsza pomoc tłumaczenia to po prostu kolekcja potencjalnie użytecznych informacji.

Tłumaczenia na inne języki
Można wybrać dowolne języki jakie chcesz zobaczyć podczas tłumaczenia. Tłumaczenia na wybrane języki są wyświetlane, jeśli już istnieją. Tłumaczenia na powiązany język dają pojęcie odnośnie słów i struktur gramatycznych. Albo można ich po prostu użyć, aby dowiedzieć się więcej o innym języku!
Dokumentacja komunikatu
Całe oprogramowanie zawiera zawiłe komunikaty, które są trudne do zrozumienia, nawet z kontekstem. Są szanse na to, że te wiadomości już mają przydatną dokumentację w translatewiki.net. Nawet jeśli nie, pomożemy ci ją zdobyć. Wystarczy umieścić swój wniosek na naszej stronie Support. Dokumentacja opowiada o kontekście (przycisk, tytuł), zawartości zmiennych i wszystkim, o czym należy pamiętać podczas tłumaczenia.
Kontrole syntaktyczne
Wdrożyliśmy prostą kontrolę, która powiadamia o oczywistych błędach, takich jak nieużywane i nieznane zmienne, złe formatowanie HTML i niedomknięte nawiasy. Te proste błędy często mogą skutkować uszkodzonym lub niedziałającym wyświetlaniem, zatem jest ważne, aby wcześnie je znaleźć.
Słownik
Translators have easy access to agreed upon translations when translating. We provide tools to manage a glossary in each language. Discussions can be opened for terms without a clear translation.

Technologie tłumaczeń

Są to bardziej zaawansowane technologie, które skorzystają z osiągnięć w dziedzinach informatyki i techniki lingwistycznej.

Pamięć tłumaczenia
Pamięć tłumaczenia pomaga tworzyć bardziej spójne tłumaczenia i przyspiesza tłumaczenia podobnych lub powtarzających komunikatów. Nasza pamięć tłumaczeń jest udostępniana we wszystkich obsługiwanych projektach.
Tłumaczenie maszynowe
Integrujemy usługi tłumaczenia maszynowego, aby przyspieszyć tłumaczenie. Lista obsługiwanych dostawców i obsługiwanych języków może się zmieniać w czasie.