Teknoloji

From translatewiki.net
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Technology and the translation is 73% complete.


Translatewiki.net is using multiple assistive technologies to speed up translation work while producing better results; see the translation tutorial and documentation in general for more information on the translation engine not specific to this wiki.

Çeviri yardımları

The simplest translation aids are just a collection of potentially useful information.

Diğer dillere çeviriler
Çeviri yaparken görmek istediğiniz herhangi bir dili seçebilirsiniz. Seçilen dile yapılan çeviriler eğer zaten mevcutsa gösterilir. İlgili bir dile yapılan çeviriler kelimeler ve dilbilgisi yapısı hakkında size fikirler verir. Ya da sadece bir diğer dili öğrenmek için de kullanabilirsiniz!
Message documentation
All software contains those tricky messages that are hard to understand, even with context. Chances are that those messages already have helpful documentation in translatewiki.net. Even if there is not, we will help you to get it. Just place your request on our support page. Documentation tells you about the context (button, title), contents of the variables and anything else you need to be aware of when translating.
Sözdizimi kontrolleri
Kullanılmayan ve bilinmeyen değişkenler, yanlış HTML dili ve hatalı parantez kullanımı gibi basit hatalar yapıldığında sizi uyaran basit kontroller uygulamaya koyduk. Bu basit hatalar sık sık bozuk veya eksik ekran görüntüsüne sebep olabildiğinden onları erken teşhis etmek önemlidir.

Çeviri teknolojileri

Bunlar bilgisayar bilimi ve dil teknolojisi alanlarındaki ilerlemelerden faydalanan daha gelişmiş teknolojilerdir.

Çeviri belleği
Biz, tercüme aracındaki çeviri belleği yazılımını kullanıyoruz. Çeviri belleği size daha tutarlı çeviriler yapmanızda yardımcı olur ve benzer ve tekrarlı iletilerin çevrilmesini hızlandırır.
Yandex ve Microsoft çevirisi
Aynı zamanda eğer diliniz destekleniyorsa Yandex Çeviri veya Microsoft Çevirmen tarafından önerilen çevirilerden faydalanabilirsiniz. Artık kopyala-yapıştır yapmak da yok, çeviriye başladığınızda öneriler de hazır durumda!