Teknoloji

From translatewiki.net
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Technology and the translation is 100% complete.


Translatewiki.net, çeviri çalışmasını hızlandırmak ve daha iyi sonuçlar elde etmek için birçok yardımcı teknolojiyi kullanıyor; çeviri motoru hakkında daha fazla bilgi için çeviri eğitimi ve çeviri motoru hakkında daha fazla bilgi için bu wiki'ye özgü değil.

Çeviri yardımları

En basit çeviri yardımcıları sadece potansiyel olarak yararlı bilgiler topluluğudur.

Diğer dillere çeviriler
Çeviri yaparken görmek istediğiniz herhangi bir dili seçebilirsiniz. Seçilen dile yapılan çeviriler eğer zaten mevcutsa gösterilir. İlgili bir dile yapılan çeviriler kelimeler ve dilbilgisi yapısı hakkında size fikirler verir. Veya yalnızca bir diğer dili öğrenmek için de kullanabilirsiniz!
Mesaj dokümantasyonu
Tüm yazılımlar, içerik bağlamında bile anlaşılması zor olan zor mesajları içerir. Muhtemelen, bu mesajların zaten translatewiki.net’de yardımcı dokümanlara sahip olması. Olmasa bile, almanıza yardımcı olacağız. İsteğinizi destek sayfamıza iletmeniz yeterli. Belgeler, bağlam (düğme, başlık), değişkenlerin içeriğini ve çeviri yaparken dikkat etmeniz gereken her şeyi anlatır.
Sözdizimi kontrolleri
Kullanılmayan ve bilinmeyen değişkenler, yanlış HTML dili ve hatalı parantez kullanımı gibi basit hatalar yapıldığında sizi uyaran basit kontroller uygulamaya koyduk. Bu basit hatalar sık sık bozuk veya eksik ekran görüntüsüne sebep olabildiğinden onları erken teşhis etmek önemlidir.

Çeviri teknolojileri

Bunlar bilgisayar bilimi ve dil teknolojisi alanlarındaki ilerlemelerden faydalanan daha gelişmiş teknolojilerdir.

Çeviri belleği
Biz, tercüme aracındaki çeviri belleği yazılımını kullanıyoruz. Çeviri belleği size daha tutarlı çeviriler yapmanızda yardımcı olur ve benzer ve tekrarlı iletilerin çevrilmesini hızlandırır.
Yandex ve Microsoft çevirisi
Aynı zamanda eğer diliniz destekleniyorsa Yandex Çeviri veya Microsoft Çevirmen tarafından önerilen çevirilerden faydalanabilirsiniz. Artık kopyala-yapıştır yapmak da yok, çeviriye başladığınızda öneriler de hazır durumda!