Įvadas

From translatewiki.net
This page is a translated version of the page Translating:Intro and the translation is 100% complete.
translatewiki.net
Įvadas
Naudotojo gidas
Vertimo pamoka
Kaip pradėti
Žiūrėkite taip pat
Lokalizacijos gairės
Vertimas neprisijungus
DUK
Parama

Įvadas

Vertimas ir lokalizavimas apskritai yra svarbūs, nes leidžia nemokantiems anglų kalbos žmonėms naudotis kompiuterių programine įranga. Pavyzdžiui, "MediaWiki" naudojama Vikipedijai daugeliu kalbų paleisti, todėl "MediaWiki" vertimas tiesiogiai padeda žmonėms nemokamai gauti žinias jų gimtąja kalba. Daugiau apie sąlygas Gettext dokumentacijoje ir Vikipedijoje.

Čia, translatewiki.net svetainėje, mes kuriame ir nuolat tobuliname infrastruktūrą, kad būtų lengviau lokalizuoti atvirojo kodo projektus ir nemokamus rašytinius dokumentus. Siekiame dviejų tikslų.

Pirmasis mūsų tikslas yra efektyvumas. Siekdami padidinti proceso efektyvumą, mes glaudžiai integruojamės į programinės įrangos kūrimo procesą, kad viskas vyktų kuo greičiau. Be to, kuriame įrankius, skirtus automatizuoti vertimų integravimą. Tai leidžia atskiriems vertėjams susitelkti vien į geriausių įmanomų vertimų kūrimą.

Antrasis mūsų tikslas yra bendradarbiavimas. Visa sistema sukurta "vikio" pagrindu. "MediaWiki" yra populiarus "vikio" variklis, užtikrinantis pagrindą kurti bendradarbiaujančias bendruomenes. Skatiname vertėjus įvairiais būdais padėti vieni kitiems peržengiant projektų bei kalbų ribas, ir veikti kaip jungiamoji grandis tarp kūrėjų ir vertėjų.

Jums nereikia mokėti programuoti. Jei esate susipažinę su "vikio" programine įranga, greitai išmoksite naudotis translatewiki.net. Vieninteliai reikalavimai yra geras kalbų mokėjimas, interneto naršyklė ir platus akiratis.

Pagrindinis "translatewiki.net" projektas – "MediaWiki" – šiuo metu naudojamas daugiau nei 300 kalbų. Translatewiki.net kas mėnesį gauna atnaujinimų daugiau nei 100 kalbų.