Jump to content

Wprowadzenie

From translatewiki.net
This page is a translated version of the page Translating:Intro and the translation is 100% complete.
translatewiki.net
Wprowadzenie
Początki
Translation tutorial
Od czego zacząć
Zobacz również
Wytyczne dotyczące lokalizacji
Tłumaczenia offline
FAQ
Wsparcie

Wprowadzenie

Tłumaczenie i lokalizacja jest w ogóle ważna, ponieważ pozwala ludziom nie znającym języka angielskiego w obsłudze oprogramowania komputerowego. MediaWiki jest używana na przykład do uruchomienia Wikipedii w wielu językach i w związku z tym tłumaczeniem MediaWiki bezpośrednio pomaga ludziom, aby mieli dostęp do wolnej wiedzy w ich własnym języku. Więcej informacji na temat warunków w dokumentacji Gettext oraz Wikipedii.

Tutaj na translatewiki.net budujemy i ciągle poprawiamy infrastrukturę dla łatwej lokalizacji otwartych projektów i bezpłatnych pisemnych dokumentów. Dokładamy wszelkich starań, aby osiągnąć nasze dwa cele.

Naszym podstawowym celem jest skuteczność. Aby zwiększyć efektywność, w pełni integrujemy się z procesem rozwoju oprogramowania, co skraca czas oczekiwania na wprowadzenie zmian. Ponadto, rozwijamy narzędzia do automatyzacji integracji tłumaczeń. Nie zwalnia to tłumaczy z obowiązku skupienia się nad wykonywaniem możliwie najlepszych tłumaczeń.

Naszym dodatkowym celem jest współpraca. Cały system oparty jest o wiki. MediaWiki jest popularnym silnikiem wiki, stanowi podstawę dla umożliwienia współpracy społeczności. Zachęcamy tłumaczy, do pomagania sobie wzajemnie w ramach projektów i w granicach języków na wiele sposobów oraz do integracji deweloperów z tłumaczami.

Nie musisz umieć programować. Jeśli umiesz korzystać z wiki, szybko nauczysz się translatewiki.net. Jedyne czego potrzebujesz to dobra znajomość języków, przeglądarka internetowa i otwarty umysł.

Podstawowy projekt translatewiki.net – MediaWiki – działa w ponad 300 językach. translatewiki.net otrzymuje w każdym miesiącu aktualizacje dla ponad 100 języków.