Translating:Intro/uk

From translatewiki.net
This page is a translated version of the page Translating:Intro and the translation is 100% complete.
translatewiki.net
Вступ
Початки
Translation tutorial
З чого почати
Дивіться також
Настанови щодо локалізації
Робота без безпосереднього доступу (offline)
ЧаП
Підтримка

Вступ

Переклад і локалізація загалом важливі, бо дозволяють людям, які не знають англійської, користуватися програмним забезпеченням. MediaWiki використовується, наприклад, у Вікіпедії багатьма мовами, і таким чином, переклад MediaWiki безпосередньо допомагає людям отримати доступ до вільних знань їх рідною мовою. Більше про це можна дізнатися у документації Gettext та Вікіпедія.

Тут, на translatewiki.net ми будуємо та постійно поліпшуємо інфраструктуру для легкої локалізації проектів із відкритим кодом і вільною документацію. Ми прагнемо досягти двох цілей.

Головною нашою метою є ефективність. Для підвищення ефективності процесу розробки програмного забезпечення та скорочення часу його оновлення ми інтегровані у процес розробки. Крім того, ми розробляємо інструменти для автоматичної інтеграції перекладів. Це допомагає перекладачам зосередитися виключно на здійсненні якнайкращих перекладів.

Друга наша мета полягає у співпраці. Всю систему побудовано на технології "вікі". MediaWiki — популярний вікі-рушій, що забезпечує середовище для співпраці. Ми закликаємо перекладачів допомагати один одному у будь-який спосіб попри кордони проектів та мовні бар'єри, і виступаємо як сполучна ланка між розробниками та перекладачами.

Вам не потрібно вміти програмувати. Якщо ви знайомі з Вікі, ви швидко навчитеся користуватися translatewiki.net. Потрібні лише добре знання мов, веб-оглядач та неупередженість.

Флагманським проектом translatewiki.net – MediaWiki – наразі користуються більш як 300 мовами. SITENAME щомісяця отримує оновлення більш як для 100 мов.