Překládání: Jak začít

From translatewiki.net
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Translating:How to start and the translation is 100% complete.


translatewiki.net
Úvod
Začínáme
Translation tutorial
Jak začít
Podívejte se také na
Průvodce pro překlady
Překládání offline
Často kladené otázky
Podpora

Jak začít

Chcete-li začít, první věc, kterou potřebujete, je účet na translatewiki.net. Vytvoření účtu trvá méně než minutu, účet je používán pro sledování toho, na čem jste pracovali.

Při vytváření účtu projde přes některé testovací překlady, pro ujistěte se, že máte základní znalosti o jazycích. Tyto překlady nejsou nové, ale naopak jsou důvěryhodnými uživateli porovnány se staršími překlady před tím, než jsou vám udělena práv začít překládat aktualní texty. To znamená, že zprávy, které přeložíte budou použity v příští aktualizaci programu/webové stránky!

Být v kontaktu

Podpora je místo, kde se můžete na cokoli zeptat nebo něco navrhnout.

Portál v jazyce vašem uživatelského rozhraní, např. portal:fi, je centrální místo, kde můžete vidět některé informace a statistiky o komunitě daného jazyka. To je také místo pro komunikaci s ostatními uživateli stejného jazyk a diskusi o terminologii, a tak podobně.

Special:WebChat umožňuje připojit se na náš IRC kanál pomocí vašeho webového prohlížeče. Více o IRC na m:IRC/cs. Stručně řečeno, můžete diskutovat v reálném čase s vývojáři a zaměstnanci translatewiki.net za předpokladu, že jsou v té době aktivní.

Začít překládat

Poté, co vám bylo uděleno právo překládat, vaším vstupním bodem bude pravděpodobně překladatelská stránka. Ta obsahuje seznam všech dostupných skupin zpráv, které máme. Většina překladů probíhá pomocí tohoto nástroje, viz návod.

Doporučený postup pro překlad MediaWiki

Překladatelé jiných projektů mohou tento seznam ignorovat.

Chcete-li vědět více, čtěte dál. Není to nutné, ale pro pochopení pokročilejších rysů lokalizace užitečné. Můžete se několik dnů věnovat překládání a pak se sem vrátit pro další informace.

Pamatujte: odkazy, jmenné prostory a zprávy překládejte tak jak jsou a neodchylujte se od zdrojové podoby více než je nutné!